A A A K K K
для людей з вадами зору
Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

Рівність у впливі — це можливість для збалансованих рішень

Дата: 23.04.2025 11:02
Кількість переглядів: 36

Чергова сфера, яку Український Жіночий Фонд /Ukrainian Women's Fund аналізував в рамках розрахунку Індексу ґендерної рівності (ІҐР) у партнерстві з Державною службою статистики України та за підтримки Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової уповноваженої з ґендерної політики Катерини Левченко, за фінансової підтримки European Union in Ukraine — це «Вплив».

У сфері «Вплив» ґендерний розрив вимірюється через залученість жінок і чоловіків на керівні посади у державних політичних, економічних та соціальних структурах.

Основні показники у сфері «Вплив»:

  • За показниками впливу Україна належить до країн з високим дисбалансом у доступі до прийняття рішень — оцінка за сферою становить 38,7 бала, що на 20,4 бала нижче середньоєвропейського рівня;
  • Представництво жінок і чоловіків на рівні міністрів та ВРУ в Україні досить незбалансоване — 18,8% та 20,5% жінок відповідно. Середні для ЄС значення – 33,4% та 32,7%.
  • Серед членів правлінь найбільших котируваних компаній, членів наглядових рад або рад директорів в Україні жінка — лише кожна п’ята (21,3%);
  • Відносно краще жінки в Україні представлені серед депутатів місцевих рад усіх рівнів, жінки складають 37,2%. Середні для ЄС значення менш збалансовані, ніж в Україні — лише 29,9% жінок.
  • У сфері «Вплив» Україна випереджає вісім європейських країн: Польщу, Естонію, Словаччину, Румунію, Грецію, Чехію, Кіпр та Угорщину.

Рівна участь жінок і чоловіків у житті країни та забезпечення рівного доступу до керівних посад дозволяє ухвалювати рішення, що відповідають інтересам усіх груп населення. Це сприяє зміцненню та розвитку демократії, забезпечуючи збалансованість та прогрес у суспільстві.

До речі, три індикатори ІҐР сфери «Вплив» вже увійшли до національної політики — восени Кабінету Міністрів України включив їх до нових завдань щодо досягнення Цілей сталого розвитку на період до 2030 року.

Розкажіть, що для вас — ґендерна рівність у впливі на прийняття рішень?

Повні результати дослідження на сайті за покликанням: https://uwf.org.ua/gender-equality-index/

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь