Рівність у можливості підтримки здоров’я — це можливість до сталих змін
Здоров’я — це одна зі сфер, яку Український Жіночий Фонд /Ukrainian Women's Fund аналізував в рамках розрахунку Індексу ґендерної рівності (ІҐР) у партнерстві з Державною службою статистики України та за підтримки Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової уповноваженої з ґендерної політики Катерини Левченко, за фінансової підтримки European Union in Ukraine.
У сфері охорони здоров’я ґендерний розрив вимірюється через самооцінку стану здоров’я жінок і чоловіків, дотримання здорового способу життя та доступність медичних послуг.
Основні показники у сфері «Здоров’я»:
- Оцінка становить 82,8 бала, що на 5,7 бала нижче середньоєвропейського рівня (25 місце з 27 країн ЄС + Україна);
- Значна частина населення України веде нездоровий спосіб життя, особливо це притаманне чоловікам. Частка населення, яке не курить і не споживає алкоголь у шкідливий спосіб, становить в Україні 58,9% для жінок і 29,9% – для чоловіків, що є найнижчими показниками порівняно з країнами ЄС. Середні значення у ЄС – 72,7% для жінок і 55,6% для чоловіків.
- З іншого боку, населення України частіше за європейців займається фізичною активністю та/або споживає фрукти й овочі, і ґендерний дисбаланс є мінімальним: жінки – 67,6%, чоловіки – 66,6%. Середні значення у ЄС є значно нижчими – 37,6% для жінок і 42,6% для чоловіків.
- а значенням індикаторів сфери «Здоров’я» Україна посідає останнє місце за станом здоров’я, 13 місце — за здоровим способом життя і 25 місце — за доступністю медичних і стоматологічних послуг (лише Латвія, Данія та Греція мають нижчі бали).
Рівний доступ до медичних послуг для жінок і чоловіків сприяє своєчасній профілактиці захворювань, знижує витрати на лікування та підтримує сталий розвиток медичної системи.
А що для вас — ґендерна рівність у сфері охорони здоров’я?
Повні результати дослідження на сайті за покликанням: https://uwf.org.ua/gender-equality-index/