A A A K K K
для людей з вадами зору
Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

Рівність в розподілі часу — це можливість для балансу

Дата: 08.04.2025 17:48
Кількість переглядів: 34

«Час» — це ще одна сфера, яку Український Жіночий Фонд /Ukrainian Women's Fund аналізував в рамках розрахунку Індексу ґендерної рівності (ІҐР) у партнерстві з Державною службою статистики України та за підтримки Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової уповноваженої з ґендерної політики Катерини Левченко, за фінансової підтримки European Union in Ukraine.

Україна — країна з високими показниками залученості населення до неоплачуваної роботи, водночас ситуація з ґендерними розривами є досить строкатою.

Основні показники у сфері «Час»:

  • Оцінка становить 78,1 бала, що на 9,6 бала вище середньоєвропейського рівня. У цій сфері Україна випереджає всі країни ЄС;
  • Частка населення, яке щодня доглядає та навчає своїх дітей чи онуків, людей похилого віку чи людей з особливими потребами, становить в Україні 33,4% серед жінок і 19,1% — серед чоловіків. Попри існуючий розрив і в ЄС, у середньому чоловіки частіше, ніж в Україні, долучаються до догляду.
  • Частка дорослого населення, яке кожного дня займається приготуванням їжі або хатньою працею, в Україні становить 80,0% серед жінок і 62,5% — серед чоловіків. Середні для ЄС значення — 63,1% для жінок та 35,7% для чоловіків;
  • Україна посідає 12 місце за витратами часу на догляд та ведення домашнього господарства й 1 місце — за показниками залученості до громадської діяльності.

Індикатор, завдяки якому Україна випередила всі країни ЄС у сфері «Час» — частка працюючого населення, регулярно залученого до волонтерської чи благодійної діяльності. В Україні це рекордні 57,7% серед жінок і 54,4% серед чоловіків. Середні для ЄС значення – 10,9% для жінок та 14,7% для чоловіків.

З одного боку це є важливим показником соціальної згуртованості населення, а з іншого свідчить про додаткове навантаження, яке триває для частини волонтерської спільноти з 2022, а для частини — з 2014 року. Для багатьох жінок, які водночас працюють, витрачають значну частину часу на неоплачувану працю із догляду, а також виконують безоплатну волонтерську працю, актуальною є проблема вигорання.

Справедливий розподіл домашніх обов’язків та доступна інфраструктура догляду за дітьми, людьми старшого віку та людьми з інвалідністю створює можливості для жінок і чоловіків поєднати побудову успішної кар’єри та міцної родини. Такий підхід сприяє балансу між професійним та особистим життям, дозволяючи кожному та кожній приділяти увагу громадській діяльності чи особистому розвитку.

До речі, три індикатори ІҐР сфери «Час» вже увійшли до національної політики – восени Кабінету Міністрів України включив їх до нових завдань щодо досягнення Цілей сталого розвитку на період до 2030 року.

Яка ваша порада щодо досягнення рівності в розподілі часу? Поділіться із нами!

Повні результати дослідження на сайті за покликанням: https://uwf.org.ua/gender-equality-index/

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь