Стихійна торгівля небезпечна для здоров’я
Золочівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області інформує населення району, що торгівля «з рук» на вулицях, у дворах, скверах та в інших невстановлених місцях заборонена, оскільки ці продукти харчування не відповідають санітарним нормам. Зазвичай громадяни не замислюються над тим, в якій мірі можна нашкодити здоров’ю, адже придбавши продукти, які реалізують із землі, покупець не замислюється про їх якість, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і як транспортувались.
Купуючи продукти на вулиці, покупець бере відповідальність на себе та повинен усвідомлювати всі ризики для здоров’я, оскільки якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють. Торгівля продуктами харчування у невстановлених місцях в Україні незаконна і контроль за незаконну торгівлю здійснюється відповідно до статті 160 Кодексу України про адміністративні порушення, де передбачено накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Придбані продукти харчування у невстановленому місці, у випадкової людини, в умовах, що не відповідають санітарним нормам його виготовлення та зберігання, у будь-який момент може обернутися великим лихом для покупця та його родини. Несанкціонована торгівля м’ясопродуктами, отриманих без проведення передзабійного та післязабійного огляду ветеринарним спеціалістом є епідеміологічно небезпечна як для людей так і для тварин. Особливо це стосується такого захворювання, як африканська чума свиней.
Африканська чума свиней ( АЧС) – висококонтагіозна (надзвичайно заразна) вірусна хвороба свиней, що має подекуди 100%-ву летальність поголів’я. Для людини безпечна, але людина є носієм вірусу. Динаміка захворювання на АЧС в Україні за останні роки суттєво змінилася. Станом на 1 вересня 2024 року в Україні зареєстровано 60 випадків захворювання свиней на АЧС, з яких 12 виявлено у дикій природі. Одним з пріоритетних завдань є зменшити ризик поширення АЧС.
На сьогодні Золочівська державна адміністрація спільно з Держпродспоживслужбою району та Національною поліцією проводитимуть рейди з метою недопущення випадків несанкціонованої (стихійної) торгівлі, відповідно, запобігання харчових отруєнь жителів району.