Щодо реалізації Національної стратегії доходів України
Золочівська ДПІ інформує, що у грудні 2023 року Уряд затвердив Національну стратегію доходів до 2030 року, яка передбачає реформування податкової та митної політик і перегляду процесів їх адміністрування.
Національну стратегію доходів розроблено з метою забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності у період воєнного стану і після його припинення, удосконалення процесів податкового та митного адміністрування, адаптації національного податкового і митного законодавства України до законодавства ЄС. Основні положення Національної стратегії узгоджені з МВФ, враховують міжнародну практику оподаткування, євроінтеграційні процеси, рекомендації Світового банку та ОЕСР.
Національна стратегія доходів – це не законодавчий акт, який формує нові правила гри для бізнесу. Передусім це довгостроковий дороговказ у сфері податкової та митної політик та їх адміністрування, який буде реалізовуватись поетапно до 2030 року.
За дев’ять місяців її реалізації:
- Проведено необхідні кроки для набрання чинності Багатосторонньою угодою компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки (MCAA CRS) та Багатосторонньою угодою компетентних органів про автоматичний обмін звітами у розрізі країн (MCAA CbC). Забезпечено відповідність національного податкового законодавства вимогам відповідних міжнародних стандартів (CRS та CbC). Також забезпечено ІТ та адміністративну спроможність компетентного органу України. У червні 2024 року Глобальний форум з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей схвалив Звіт щодо зрілості системи управління інформаційною безпекою в Україні.Глобальний форум ОЕСР високо оцінив систему управління інформаційною безпекою ДПС.
- Перша звітна кампанія для підзвітних фінансових установ завершилася 30.06.2024. Україна здійснить перший міжнародний обмін інформацією про фінансові рахунки (CRS) до 30.09.2024.
- Також 2024 рік буде першим звітним періодом, за який Україна здійснить обмін звітами в розрізі країн (CbC).
- Мінфін розробив два євроінтеграційних податкових законопроекти: стосовно поступового наближення ставок акцизного податку на тютюнові вироби до рівня ЄС, який у червні 2024 року Верховною Радою України прийнято за основу із доопрацюванням положень;
- За підтримки Світового банку в березні розпочато незалежне Глобальне опитування платників податків через приватну частину Електронного кабінету тощо.