У Золочеві вшанували пам’ять отця Маркіяна Шашкевича
Сьогодні виповнюється 181-а річниця з дня смерті письменника, поета, священика УГКЦ, «Будителя» народного духу, культурно-громадського діяча – Маркіяна Шашкевича.
У заході, який відбувся біля пам’ятника "Будителя Галичини" у Золочеві, взяли участь перший заступник голови Золочівської РВА Михайло Кулик, колектив адміністрації, керівництво та представники Золочівської міської ради, духовенство і громадськість.
Маркіян Шашкевич прожив неповних 32 роки, разом з родиною потерпав від бідності, однак, це не завадило йому увійти в історію. Народився поет 6 листопада 1811 року в селі Підлисся, Золочівського повіту на Львівщині. Був відомий ідеями відродження західноукраїнських земель, очолював галицьке літературне об’єднання «Руська Трійця», ініціював створення і видання україномовного альманаха «Русалка Дністрова». Створив (уклав) перший в Галичині шкільний україномовний підручник для дітей — «Читанку для діточок в народних школах руських» і першим ввів в українську мову слово «читанка». Виступав проти заміни кириличного алфавіту в українській мові на польський алфавіт – латинку.
Така діяльність у часи Австрійської монархії була досить складною, а нужденні умови проживання пришвидшили смерть отця. Помер Маркіян Шашкевич 7 червня 1843 року від туберкульозу і був похований у с. Новосілки. У 1893 р. тлінні останки поета, за масової участі громадськості Галичини, було перенесено до Львова на Личаківський цвинтар. Тим самим започатковано краєвий пантеон поховань найвизначніших західноукраїнських діячів.