Звернення очільника Золочівщини Василя Маркевича у День пам'яті жертв політичних репресій

Дата: 19.05.2024 11:05

"Чи є в нашій історії точна цифра, яка відображає кількість убитих українців радянською владою через їхню «інакшість»? На жаль. Кількість вимірюється десятками тисяч, якщо не більше.

Сьогодні згадуємо жертв політичних репресій.

«Великий терор» тодішньої влади вбив незліченну кількість українців, які не прогинались під тоталітарну машину, особливо діячів культури, які на той час були державотворцями. Їх катували, вбивали однією кулею, щоб економити набої. Достатньо прочитати кілька книжок з того часу — «Сад Гетсиманський» Багряного чи «Смерть» Косинки, і стає зрозуміло, що вони не зупинялись ні перед чим, боячись вільнодумства і свободи.

Нам не варто забувати всіх тих звірств, які чинила радянська влада. Їхні спадкоємці, на жаль, це продовжують робити далі, адже такий їхній генетичний код — не культивувати свого, а поглинати і забирати чуже.

Вічна памʼять усім, хто невинно загинув!", - начальник Золочівської РВА Василь Маркевич.