У Золочеві привітали медсестер з професійним святом

Дата: 17.05.2024 17:20

Нещодавно у світі відзначали важливу дату – Всесвітній день медичної сестри.

Відзначати цей день почали з моменту започаткування Міжнародної ради медичних сестер. Але офіційно святкувати його затвердили 12 травня 1974 року, у день народження Флоренс Найтінгейл — однієї із засновниць служби сестер милосердя. Її ім’я стало відомим за часів Кримської війни (1853–1856 рр.). Саме тоді Флоренс зібрала першу бригаду сестер милосердя і вирушила допомагати пораненим солдатам. Працюючи у шпиталі, вона запропонувала змінити принципи першої допомоги, що позитивно вплинуло на здоров’я поранених і зменшило смертність у військових шпиталях майже у 20 разів.

Сьогодні професія медичної сестри є незамінною, відповідальною і завжди актуальною, бо саме медсестри є надійною опорою для наших лікарів, вони своїми руками рятують життя українців на передовій, в окопах, військових госпіталях, евакуаційних потягах, стаціонарах, вони безсонними ночами турбуються про кожну людину. Тому це свято – це можливість подякувати медсестрам за їх нелегку працю.

З нагоди Дня медичної сестри у Золочеві відбулися урочистості. Перший заступник голови Золочівської РВА Михайло Кулик привітав медичних сестер Золочівщини з нагоди професійного свята, висловив подяку за їх нелегку працю, чуйність та людяність.