З 1 квітня  зростає мінімальний розмір заробітної плати та єдиного внеску

Дата: 02.04.2024 12:01

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що розмір єдиного внеску залежить від розміру мінімальної заробітної плати. Законом України від 09.11.2023 № 3460-ІХ «Про Державний бюджет України на 2024 рік» встановлені такі розміри мінімальної заробітної плати:  з 1 січня – 7 100 гривень,  з 1 квітня   – 8 000 гривень.

Оскільки розмір мінімалки з 1 квітня 2024 року становитиме 8000 гривень, то відповідно, з  квітня підвищаться  розміри єдиного внеску:

- мінімальний ЄВ – 1760 грн за місяць (22 % мінімальної зарплати 8 000 грн);

- максимальний ЄВ – 26400 грн за місяць (22 % від 15 мінімальних зарплат).

Фахівці податкової служби закликають роботодавців та найманих працівників дотримуватися законодавства про працю та уникати неофіційних трудових відносин.

Нелегальні  трудові відносини та не задекларована заробітна плата  призводять до зменшення надходжень до бюджетів,  створюють брак коштів для оплати праці працівників бюджетної сфери, фінансування соціальних програм. Роботодавець, який ухиляється від офіційного оформлення працівників, позбавляє їх захисту основних трудових прав, а  наймані працівники втрачають страховий стаж, який забезпечує їм отримання заробленої пенсії та інших соціальних виплат.