«Єдина платформа житлово-комунальних послуг»: якість, доступність, зручність

Дата: 20.03.2024 13:28

Сьогодні відбулась робоча он-лайн зустріч, яку організувало Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, за участі начальника управління розвитку громад та територій Золочівської РВА Степана Коропецького, голів громад та керівників комунальних підприємств району.

Зараз триває реалізація експериментального проєкту зі створення та впровадження першої черги цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи «Єдина платформа житлово-комунальних послуг». Основними завданнями проєкту є:

• створення цифрової системи зі зручними інструментами для всіх користувачів сфери ЖКГ;
  • створення багаторівневої структури взаємодії між отримувачами послуг ЖКГ та органами місцевого самоврядування;
  • оптимізація роботи комунальних підприємств та визначити пріоритети для реагування;
  • об’єднання в єдиній системі надавачів комунальних послуг, платіжних систем та користувачів.

Ця система упорядкує всіх постачальників комунальних послуг, управління житловим фондом та будинком стане прозорим, а також буде можливість он-лайн замовлення та оплати комунальних послуг. Тобто громадяни зможуть не лише отримати одразу всі послуги ЖКГ та оплатити їх у зручний час, а й завдяки новій системі матимуть можливість повідомляти про порушення в сфері благоустрою. А держава отримає системні та верифіковані дані про ситуацію в житлово-комунальній сфері.

«Єдина платформа житлово-комунальних послуг» стане важливими напрямком у цифровізації ЖКГ.