4 березня, але в різних часових проміжках, народились авангарди української музики — Михайло Вербицький та Володимир Івасюк

Дата: 04.03.2024 09:23

«Івасюку 75. Не «могло би бути» чи «було б», а саме Є. Неможливо пробачити та забути вбивства талановитих українців. Проте пісні Володимира Івасюка досі живі, а значить — жива його душа в наших співах. Дуже цікаво, що ми часто називаємо «Червону руту» народною піснею, хоч вона має автора. Свідомо стираючи авторство, ми ідентифікуємо її як твір, який близький для кожної частинки нації. А «Пісня буде поміж нас» стала ще одним культурним гімном.

Михайло Вербицький став автором музики до українського гімну, який сьогодні співаємо і з болем, і з гордістю.

Памʼятаймо те, якої історії ми є нащадками! І які люди її творили!», - очільник Золочівщини Василь Маркевич.