Звернення начальника Золочівської РВА Василя Маркевича у 16-ту річницю від дня смерті останнього головнокомандовича УПА – Василя Кука

Дата: 09.09.2023 10:03

"Сьогодні минає 16-ий рік від дня смерті останнього головнокомандовича УПА – Василя Кука. Важливо те, що з життя він пішов не від тортур чи вбивства, а помер у своїй квартирі на 94-му році житті.

Василь Кук – цінна та важлива постать в українській історії, попри свій націоналістичний військовий статус, відверті проукраїнські наративи, він зміг вижити за колоніальних влад. Він ще один приклад того, що підпільна боротьба ОУН та УПА – це явище загальноукраїнське, а не локальне на Волині чи в Карпатах, як нам насадила імперська влада СРСР, а потім – Росії. Він був одним із очільників похідних груп ОУН у східних областях України.

Тому памʼятаймо своїх героїв, дізнаваймось про них більше, досліджуймо їхнє життя, бо це зараз основа Незалежної України – завжди памʼятати і ніколи не забувати!", - очільник Золочівщини Василь Маркевич.