14 червня минає 132 роки від дня народження українського полковника Євгена Коновальця – людини з державницьким мисленням

Дата: 14.06.2023 09:48

«Самостійність, державність й соборність – постулати життя Євгена Коновальця, уродини якого ми сьогодні відзначаємо.

В різні періоди історії України були постаті, що відважно та наполегливо вели боротьбу за нашу Свободу та Незалежність. Євген Коновалець один з тих, хто був здатен на самопожертву, хто не побоявся взяти на себе справу будівництва підвалин майбутньої Української Держави.

Він був одним із знаних військових керівників армії УНР і одним з найбільших апологетів ідеї становлення України у XX столітті.

Євген Коновалець був убитий радянським агентом НКВС 23 травня 1938 року за те, що був Українцем, що відстрював свої ідеї та мав свої переконання.

Він ніколи не скорявся і все життя боровся проти московського ярма, а його слова - «Як не буде в нас сили, не осягнемо нічого, хоч би все найкраще для нас складалося. Як же ж будемо мати силу, тоді вийдемо побідно з найгіршого лихоліття і здобудемо все, що нам треба» як ніколи актуальні сьогодні, в часи російської агресії проти України», - зазначив очільник Золочівщини Василь Маркевич.