У Золочеві відбулись заходи з вшанування Дня перепоховання Тараса Шевченка

Дата: 22.05.2023 15:59

"Сьогодні разом із духівництвом, місцевою владою вшанували День перепоховання Тараса Шевченка – духовного батька українського народу.

Тарас Шевченко – це фокус українства будь-якого рангу, часу та простору. Від “Кобзаря” на книжковій полиці в Канаді до встановлення власної світоглядної парадигми вдома, в Україні. Він – безсмертя, і це зовсім не просякнуто пафосом. Він народився в потрібному місці – на Черкащині, точно, як серце [України], трохи зміщене вправо. І справедливо його слова відгукуються у серцях українців. Під його вірші вмирали на Майдані, поряд із Біблією ми тримаємо “Кобзар”. Тарас Шевченко замінив на той час українцям націєтворця та державного діяча, коли Україна була роздерта.

Усі ми є спадкоємцями Шевченкового духу, якщо досі читаємо його вірші, декламуємо та памʼятаємо", - начальник Золочівської РВА Василь Маркевич.