Звернення очільника Золочівщини Василя Маркевича у День пам’яті та примирення

Дата: 08.05.2023 09:32

"Ми надто довго відзначали чужу для нас дату — 9 травня, День перемоги саме радянського союзу над Німеччиною, думаючи, що ніяка інша політична сила чи нація не причетна до завершення найжахливішої війни людства — Другої світової.

Ми довго не задумувались, що у кожній війні існує лише одна Перемога — над злом і неправдою. Тому сьогодні, 8 травня, ми всі згадуємо жахіття 2 Світової, і найосновніше —згадуємо, а не радісно святкуємо радянську перемогу над нацизмом. Це і була мета ідеалізації цієї дати — закласти глибинне розуміння про могутню росію як наступницю СРСР.

Війна — це загибелі військових, катування та вбивства полонених, випалення землі, вислання із рідних земель. Війна — це страшна річ, і кому, як не нам, українцям, знати це не із історії, а з життя. І кому, як не нам, розуміти, що війна — це найперше про людські втрати.

Сьогодні День пам‘яті та примирення, який ми відзначаємо із цивілізованим світом, до якого росія не належить. Ми згадуємо про смертельну шкоду нацизму, борючись із рашизмом зараз. Вічна пам‘ять загиблим! Нехай ніколи знову весь світ не буде у війні!", - начальник Золочівської РВА Василь Маркевич.