Звернення начальника Золочівської районної військової адміністрації Василя Маркевича до 37 роковин Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2023 10:15

Одна із найжахливіших катастроф минулого століття — вибух на Чорнобильській станції.

37 років тому сталась велика трагедія – трагедія багатьох людських історій.

У радянському союзі свідомо не поширювали інформацію про це, тим самим не попередивши жителів про катастрофу. Створивши ілюзію «незначної аварії» у перші години і дні, партія дала дозвіл на парад, продовження робочих днів і на звичайне життя, яке вже тоді було під загрозою.

Під час повномасштабного вторгнення росії на територію України ми як ніколи розуміємо всю повноту трагедії 1986 року, бо на сьогодні нас залякували і ядерним шантажем, і провокаціями на захоплених українських станціях. І розуміємо, що наслідки таких дій, – невиправдано жахливі.

Усе, що можемо зробити сьогодні, – це памʼятати про тих, хто не пошкодував свого життя, щоб ліквідувати аварію на ЧАЕС, та дякувати тим, хто попри всю небезпеку для здоровʼя зупиняв її наслідки.

Памʼятаймо!