«Буде свобода, буде достаток», – стверджував В‘ячеслав Чорновіл

Дата: 25.03.2023 09:56

«У нашій історії є дуже прикметна, але трагічна риса – з життя миттєво йдуть ті, хто хотів працювати на користь держави та її громадян. А найстрашніше те, що їхня смерть не є випадковою…

Сьогодні вже 24 роки, як в автокатастрофі загинув Вʼячеслав Чорновіл, чоловік із запалом в очах, моральною і фізичною силою та витримкою. За своє життя встиг докластись до багатьох справ, але важливою для українців є така: саме Вʼячеслав Чорновіл став ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року. Те, за що боремось досі, за що віддають життя. Незалежність важко здобути, але ще важче її втримати, – і це дуже добре розумів Вʼячеслав Чорновіл.

Памʼятник Чорноволу, який стоїть у центрі нашого міста, – це перша публічна памʼять про діяча руху опору, який боровся за право бути українцем та жити у своїй країні.

Важливо памʼятати про людей, які ставали фундаментом нашої боротьби, вивчати про них і робити ці знання ниткою тяглості між поколіннями», - начальник Золочівської РВА Василь Маркевич.