Сьогодні день народження у двох авангардистів української музики — Михайла Вербицького та Володимира Івасюка

Дата: 04.03.2023 15:15

"В один день народились авангарди української музики — Михайло Вербицький та Володимир Івасюк.

Ніхто до Володимира Івасюка такого не робив. Його тексти були зовсім іншими, ідеї правильними, музика відшліфована. Саме тому межу між авторською та народною піснею ми просто стерли. Тепер кожну його пісню співаємо так, ніби вона є наскрізною ниткою багатьох поколінь. Співаємо «Червону руту» чи «Пісня буде поміж нас» як власні культурні гімни.

І музика, яку написав Михайло Вербицький до слів Павла Чубинського, дала нам, українцям, ще один ідентифікатор нації — гімн. Протягом століть нашу державу творили не державні діячі чи політики, на жаль. Але потужний культурний фронт тримав націю без кордонів і таки втримав.

Це дуже важливо пам‘ятати про цих людей, вивчати їхню творчість і цінувати той вклад, який вони зробили", - начальник Золочівської РВА Василь Маркевич.