21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови

Дата: 21.02.2023 09:16

"Мова — це наш дім буття.

Говорити рідною мовою — це не тільки закон, це також ваш внутрішній вибір бути причетним до України через її мову.

Нехай нам усім буде байдуже, чи є вона милозвучна, чи займає якесь провідне місце у світі, — говорімо нею просто тому, що вона НАША. Більше ніде ми не зможемо на неї претендувати, окрім України. Освіта, книги, музика, спілкування, бізнес, політика, жарти — українською ми це можемо отримати тільки тут. Українською живуть і українською промовлять останні слова перед смертю.

Коли її забороняли — поети переставали писати зовсім, громадяни піддавались каторгам, віддавали життя, — ми маємо унікальний шанс не впустити до нашого простору ніщо російське, яке постійно затьмарювало наше рідне. Російський вплив на Україну почався з мови, а почати ламати його — означає відмежуватись спочатку мовно.

Сила дійсно в мові. В Україні — тільки українською!

Із Днем рідної мови!", - очільник Золочівщини Василь Маркевич.