На Золочівщині продовжується процес декомунізації

Дата: 03.02.2023 13:01

Робочою групою з питань декомунізації за участі активістів, істориків, краєзнавців, журналістів та представників громадськості , створеної відповідно до розпорядження начальника Золочівської РВА за дорученням Львівської обласної військової адміністрації проведено  моніторинг та збір інформації щодо пам’ятників,  пам’ятних знаків, символіки та  вулиць, провулків, площ, скверів пов’язаних з колишнім радянським союзом.

За підсумками роботи зібрано інформацію щодо 37-ми об'єктів на території Золочівського району, що підлягають декомунізації. Матеріали направлені в Департамент комунікацій та внутрішньої політики ЛОВА.

Зазначимо також, що місцевими радами району прийняті рішення щодо низки об’єктів, що підлягають декомунізації та направлено листи про  вилучення таких пам'яток з переліку об'єктів культурної спадщини. В окремих громадах проводиться демонтаж та роботи по реконструкції монументальних залишків "радянщини". Практично завершено заходи з  перейменування назв вулиць.

Заходи з декомунізації та діяльність робочої групи  триватимуть і надалі до повного  завершення цього процесу.