Говорити українською в Україні – це не тільки закон, це перш за все про національне покликання

Дата: 01.02.2023 14:41

Сьогодні в актовій залі Золочівської РВА відбулась презентація книги-навчального посібника Феодосії Колесник “Говори українською, бо живеш на своїй землі”. З вступним словом перед аудиторією виступив заступник начальника Золочівської РВА Богдан Гринишин, який наголосив про важливість впровадження програм вивчення та удосконалення знань рідної мови.

Цей проєкт, створений допомогти говорити українською тим, хто майже ніколи нею не говорив. Окрім цього посібник має національний орієнтир, адже виховати мовну стійкість – означає стати носією українських культурних цінностей. Праця Феодосії Колесник є вдалим поєднанням граматичних тем і сучасного літературного та культурологічного матеріалу. Ще однією з переваг посібника можна назвати його практичну орієнтацію.

Авторка наголосила на тому, що говорити українською – це не просто використовувати усі мовні багатства, але це перш за все означає усвідомити і розуміти свою причетність до України. Ми не можемо порівнювати нашу мовну історію із історією країн, де є дво- або трьомовність. Українці пройшли занадто складний шлях, щоб мати свою мову, культуру та державу. Російська мова витісняла українську, російська культура вбивала нашу культуру, тому мовне усвідомлення починається не з правил граматики, а з ментальних та історичних глибин.

Феодосія Колесник також проаналізувала багато проблемних аспектів, які стосуються комунікації із російськомовними громадянами України. Вона також дала власні рекомендації для держслужбовців, як правильно комунікувати, на що звертати увагу та як агітувати говорити українською, хто цього ще досі не зробив.

Знаємо, що такі маленькі кроки ведуть до великих змін!

Говоріть українською в Україні, бо тільки тут ви можете це зробити!