Відбулось засідання робочої групи з питань декомунізації при Золочівській РВА

Дата: 18.01.2023 13:55

На Золочівщині триває процес дерадянізації, дерусифікації та декомунізації.

Сьогодні під головуванням заступника начальника Золочівської районної військової адміністрації Богдана Гринишина відбулось засідання робочої групи з питань декомунізації за участі активістів, істориків, краєзнавців, журналістів та представників громадськості , створеної відповідно до розпорядження начальника Золочівської РВА Василя Маркевича за дорученням Львівської обласної військової адміністрації.

Завданням групи є моніторинг та збір інформації щодо пам’ятників, пам’ятних знаків, символіки та вулиць, провулків, площ, скверів пов’язаних з колишнім радянським союзом.

Зібрані дані будуть направлені відповідним державним структурам, комісіям та місцевим радам району для здійснення заходів з ліквідації залишків «совєтського» минулого.

З часу створення робочої групи частина інформаціЇ опрацьована, проведено фотофіксацію та опис. Також місцевими радами району прийняті рішення щодо низки об’єктів, що підлягають декомунізації, проводиться їх демонтаж та перейменування назв.

«Кожен українець повинен усвідомити, що насаджена радянська ідеологія, насаджена радянська історія — нам чужа. Ми повинні докласти максимум зусиль, щоб в Золочівському районі не залишилось натяку на радянщину», - наголосив Богдан Гринишин.