Фінансове управління Золочівської РВА проаналізувало доходи місцевих бюджетів територіальних громад Золочівського району за 2022 рік

Дата: 03.01.2023 10:48

Закінчився, мабуть, найважчий рік у житті нашої країни, рік спланованої заздалегідь збройної військової агресії проти вільного українського народу, рік, який вимагав прийняття оперативних та ефективних управлінських рішень для організації забезпечення діяльності тероборони та матеріально-технічної допомоги ЗСУ, безперебійного функціонування установ і закладів бюджетної сфери та комунальних підприємств, задоволення життєво необхідних потреб жителів територіальних громад району: допомога внутрішньо переміщеним особам, організація укриттів, підтримка бізнесу.

Однак, незважаючи на несприятливі для економіки, а відтак й для наповнення бюджету фактори, що пов’язані із воєнним станом, за даними підсумків поступлення доходів до місцевих бюджетів територіальних громад Золочівського району річний план виконано всіма громадами, окрім Заболотцівської сільської ради, а саме

Бродівська міська рада – план виконано на 109,3%,

Золочівська міська рада – 119,6 %,

Підкамінська сільська рада – 107,8 %,

Поморянська селищна рада – 132,9%,

Красненська селищна рада – 106,5 %,

Буська міська рада – 103,0%.

Виконання плану по Заболотцівській сільській раді склало 75,0% за рахунок зменшення кількості платників податку на доходи фізичних осіб, значним зменшенням поступлень по акцизному податку на пальне та з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, рентної плати, місцевих податків і зборів.

Треба зазначити, що виконання місцевих бюджетів відбувається в умовах воєнного стану та прийнятих у зв’язку з ним особливостей функціонування економіки і податкового законодавства. Але разом з тим, аналізуючи стан виконання місцевих бюджетів за 2022 рік, можна стверджувати, що на рівні місцевих бюджетів є поступовий позитивний приріст. Більшість громад показали, що можуть швидко пристосовуватись до нових умов сьогодення.