Громади Золочівщини отримали 4 нових «школярики»

Дата: 19.10.2022 11:29

В Бродівську громаду поїдуть два шкілиних автобуси, в Золочівську та Заболотцівську – по одному.

«Дякую громадам, які від початку повномасштабного вторгнення віддали свої шкільні автобуси на фронт. Ми розуміли, що наше завдання на той час забезпечити все можливе для фронту. Але разом з цим, діти — це наше майбутнє і їхня освіта є надзвичайно важливою, тому поставили собі завдання до кінця року оновити парк шкільних автобусів», — розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Відтак, Львівська область запропонувала проєкт зі співфінансування закупівлі школяриків у співпраці з бюджетами громад. На звернення Львівської ОВА Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови №590, що дозволило виділити кошти.

Так, з обласного бюджету на співфінансування школяриків вже виділили 100 млн грн. Зазначений ресурс у співпраці з громадами передбачає придбання приблизно 90 шкільних автобусів.

Загалом ж планують закупити 126 шкільних автобусів, з яких 8 — для дітей з особливими освітніми потребами.

Автобуси виготовило одне з провідних українських підприємств з автобусобудування – АТ «Черкаський автобус».

Як розповів керівник підприємства Олександр Дорош, АТ «Черкаський автобус» виробляє автобуси з 1999 року з японською корпорацією Isuzu.

Комплектацію для виробництва сюди постачають 160 компаній з усієї України, які продовжують працювати попри воєнні дії.

«Сьогодні ми бачимо більше ніж шкільний автобус. Ми бачимо якісну продукцію, виробництво якої ні на хвилину не зупинялось. Також це 160 компаній з усієї України, частина цих компаній була зруйнована під час тимчасової окупації на Київщині, але відновила роботу і сьогодні постачає комплектацію. Дві великі компанії працюють у Львові і теж постачають сюди частину обладнання. Цей автобус — це також приклад довіри величезної світової корпорації Isuzu і ми хочемо показати усьому світу, що з українськими підприємствами можна сьогодні працювати і можна довіряти українському бізнесу», — зазначив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

Федерація роботодавців допомогла вивчити ринок і знайти підприємство, яке використовує у виробництві максимум українських комплектуючих.

Вартість одного такого школярика 2,4 млн грн або 60 тис доларів.

За інформацією Львівської ОВА чергова партія «школяриків» прибуде на Львівщину уже наступного тижня.