Доходи бюджетів територіальних громад Золочівського району за 9 місяців 2022 року
Розгортання бойових дій на території України завдали серйозного удару українській економіці, що, безумовно, відобразилося на виконанні бюджетних показників поточного року. В даний час надзвичайно важливо забезпечити оперативне, належне та безперебійне наповнення місцевих бюджетів. Незважаючи на несприятливі для економіки, а відтак й для наповнення бюджету фактори, що пов’язані із воєнним станом, за даними підсумків поступлення доходів до місцевих бюджетів територіальних громад Золочівського району план 9-ти місяців виконано п’ятьма громадами, а саме
- Бродівська міська рада – план виконано на 109,6%,
- Золочівська міська рада – 126,2 %,
- Підкамінська сільська рада – 102,7 %,
- Поморянська селищна рада – 121,5%
- Красненська селищна рада – 101,0 %.
Не виконали план 9-ти місяців Заболотцівська сільська рада (69,8%, або -7268,0 тис.грн.) за рахунок зменшення кількості платників податку на доходи фізичних осіб, значним зменшенням поступлень по акцизному податку на пальне та з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, рентної плати, місцевих податків і зборів та Буська міська рада (98,3 % або -1759,7 тис.грн.) за рахунок недопоступлення плати за паї.
Разом з тим, виконання річних бюджетних призначень за підсумками 9-ти місяців 2022 року (при плановому показнику 75%) виконано лише трьома громадами, а саме
- Бродівською міською радою – 83,2 %,
- Золочівською міською радою – 93,2 %,
- Поморянською селищною радою – 84,5 %.
Виконання річних бюджетних призначень по
- Буській міській раді склало 67,4 %,
- Підкамінській – 66,5%,
- Красненській селищній раді – 63,3%
- Заболотцівській сільській раді – 50,3%.
Треба відмітити, що виконання місцевих бюджетів відбувається в умовах воєнного стану та прийнятих у зв’язку з ним особливостей функціонування економіки і податкового законодавства, що певною мірою відзначилось на наповненні дохідної частини місцевих бюджетів Буської, Заболотцівської та Красненської територіальних громад, тому важливим є наповнення дохідної частини цих місцевих бюджетів з метою фінансування заробітної плати, захищених статей та інших видатків.
Разом з тим, аналізуючи стан виконання місцевих бюджетів за 9 місяців 2022 року, можна стверджувати, що на рівні місцевих бюджетів є поступовий позитивний приріст. Звичайно, ситуація по окремих громадах вимагає негайного реагування. Але більшість громад показали, що можуть швидко пристосовуватись до нових умов.