Сьогодні заступник голови Золочівської РВА Богдан Гринишин зустрівся з представниками проєкту «СПІЛЬНО»

Дата: 16.09.2022 19:13

Це проект дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) разом зі Львівським центром реабілітації «Джерело», який спрямований на  екстрене реагування на потреби внутрішньо переміщених дітей з інвалідністю і дітей з особливими освітніми потребами, які постраждали від збройного конфлікту в Україні.

Основною метою програми є об’єднання зусиль з урядом, місцевими органами влади, громадським сектором та бізнес-партнерами, щоби надати мультисекторальну допомогу сім’ям із дітьми.

Задача проєкту - виявити дітей з інвалідністю та труднощами розвитку, які були змушені переїхати із рідних міст та потребують допомоги, а також допомогти приймаючим громадам організувати для них надання якісних послуг.

Спеціалісти проєкту оцінять потреби дітей та їхніх сімей, нададуть психологічну підтримку, соціальний супровід та інформацію про доступні в громаді ресурси відповідно визначених потреб; організують спеціалізовані послуги:

•  консультації команди фахівців щодо виявлених труднощів у розвитку,
  • підбір критично важливого адаптаційного обладнання та допоміжних засобів,
  • супроводу для отримання соціальних послуг в громаді,
  • інклюзивної освіти,
  • надання непродовольчих товарів відповідно до потреб дитини тощо.

У віддалені місця перебування внутрішньо переміщених дітей заплановані виїзди фахівців.  Окрім того, спеціалісти розробли важливі матеріали щодо розвитку безбар’єрності та підтримки дітей з інвалідністю у приймаючих громадах, навчатють соціальних працівників та інших професіоналів громад практичним аспектам допомоги дітям з порушеннями розвитку.

Проєкт діє в 7 областях України. Батьки чи опікуни дітей з інвалідністю з категорії ВПО, які проживають у цих областях, включно із переміщеними в інтернатні заклади, вже зараз можуть звернутися у консультативно-координаційний центр для вимушених переселенців при Золочівській РВА.

Внутрішньо переміщені особи, які хочуть зареєструватися на консультацію, мають заповнити анкету за посиланням: https://cutt.ly/mXDsW14

Попіклуймося про права і добробут кожної дитини вже зараз!