Фінансова підтримка аграріїв

Дата: 26.08.2022 13:28

Постановою КМУ від 16.08.2022 № 918 затверджено порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції.

Бюджетні кошти виділяються для надання підтримки за такими напрямами:

-  бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності;

-  спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності.

Отримувач бюджетних коштів може скористатися лише одним із визначених напрямів.

Фінансова підтримка надається сільськогосподарським товаровиробникам, в тому числі фізичним особам, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь в розмірі 3100 грн за один гектар сільськогосподарських угідь (але не більше 372 тис. грн) або які утримують від 3 до 100 корів у розмірі 5300 грн за 1 корову (але не більше 530 тис. гривень).

Окрім того, підтримка надаватиметься лише тим виробникам, які зареєстровані у Державному аграрному реєстрі (dar.gov.ua).

Подання заявок розпочинається з 1 вересня поточного року через Державний аграрний реєстр.

Граничний термін подання заявок - до 15 листопада поточного року, однак у разі використання бюджетних коштів у повному обсязі заявки на дотації реєструватись не будуть.