«Світло Маркіяна» - це честь і шана Будителю Галичини - отцю Маркіяну Шашкевичу

Дата: 07.08.2022 15:33

Вже традиційно у першу неділю серпня відбулося духовно-мистецьке свято «Світло Маркіяна» біля Пам’ятного Хреста на Білій горі поблизу села Підлисся Золочівського району. Сьогодні люди прийшли віддати шану нашому славетному земляку, будителю і натхненнику національного пробудження Галичини та усієї України, духовному просвітителю, письменнику, поету і мислителю отцю Маркіяну Шашкевичу.

Розпочався захід із Архієрейської Божественної літургії, яку очолив Владика Володимир Груца. У літургії взяв участь начальник Золочівської районної військової адміністрації Василь Маркевич, духовенство, молодь, громадськість міста та району. Після цього відбулася панахида та покладання квітів до могили Січових Стрільців Української галицької армії.

«Так само, як отець Маркіян пробуджував в тогочаснім народі українство та національну свідомість, так і ми сьогодні перед лицем смертельної небезпеки, в борні із лютим ворогом – російським агресором, як ніколи відчуваємо вагу українського слова, цінність  рідної мови та важливість боронити, шанувати і плекати усе, що робить нас єдиною, неподільною та монолітною нацією.

Автор першої книжки рідною мовою «Русалка Дністрова» та першої україномовної «Читанки»  понад два століття тому показав нам, прийдешнім поколінням, неймовірний приклад жертовності.  Приклад несамовитої боротьби за національні цінності, дороговказ до здобуття Україною незалежності і самостійності та шлях до нашої перемоги.

І сьогодні ми цим шляхом ідемо! Це зло, яке зараз вирує на нашій землі,  ми обов’язково подолаєм!

Світло здолає темряву!  Україна переможе!

Слава у віках генію та пророку отцю Маркіяну Шашкевичу!

Слава Україні!» - звернувся до присутніх Василь Маркевич.