Сьогодні 157-річниця з дня народження Митрополита Андрея Шептицького

Дата: 29.07.2022 14:37

Сьогодня, 29 липня, відзначають 157-річницю з дня народження Митрополита Галицького Андрея Шептицького. Він народився у 1865 у село Прилбичі Яворівського району на Львівщині. Належить до знатного галицького роду Шептицьких.

Його знають як українського релігійного діяча, доктора наук. Також він Єпископ Української греко-католицької церкви. З 17 січня 1901 року і до смерті був Митрополитом Галицьким та Архієпископом Львівським – предстоятель Української греко-католицької церкви. Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит – так найменували Митрополита у народі.

За своє життя розбудував греко-католицьку церкву в Україні та за кордоном, заснував Національний музей у Львові. Шептицький був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму.

У 1939 році розстріляли його брата Лева і всю його сім’ю в родинному маєтку Шептицьких у Прилбичах. Помер Владика першого листопада 1944 року та похований у підземеллі собору святого Юра.

Величезну спадщину та власний особистий приклад жертовності та любові до України залишив нам Митрополит Андрей Шептицький . Такі визначні постаті надихають нас усіх бути справжніми патріотами, та робити все можливе й неможливе заради кращої долі свого народу.