У Грушківському психоневрологічному інтернаті проведуть капремонт до кінця року

Дата: 22.07.2022 15:08

Від 24 лютого колектив Грушківського психоневрологічного інтернату додатково розгорнув 60 ліжкомісць для пацієнтів.

Спочатку Грушківський психоневрологічний інтернат, що у Золочівському районі, прийняв 60 чоловіків з Бахмутського психоневрологічного інтернату, яких потім скерували на перебування у Латвію. Зараз тут проживають 169 пацієнтів, 59 з них - пацієнтки Слов’янського психоневрологічного інтернату, для яких облаштували ліжкомісця в актових залах, реабілітаційному центрі та інших приміщеннях.

Приміщення інтернату потребують капітального ремонту, щоб створити повноцінні житлові умови для нових пацієнтів. Для його проведення в обласному бюджеті до кінця року заклали 3,7 млн грн.

Заклад призначений для перебування жінок і чоловіків з психічними розладами. Як розповіла директорка Наталія Олександренко, власними зусиллями та з допомогою благодійників в інтернаті відкрили перукарню для пацієнтів – тут вони можуть підстригтися та зробити манікюр. Також у закладі доглядають кіз і свиней, мають власну сироварню.

Жінки зі Слов’янська розповіли, що в інтернаті їм подобається – вони малюють, плетуть вироби з бісеру, долучаються до роботи на кухні та догляду за тваринами.

«Приємно бачити, коли мешканці інтернату задоволені, на їхніх обличчях усмішки, вони радісно розповідають про своє дозвілля, показують вироби і картини, які самі створили. У закладі є медична частина, тож лежачі пацієнти, яких трохи більше двадцяти, отримують належний догляд. Дякую керівництву та колективу закладу за турботу про своїх підопічних та справжню відданість своїй роботі», - зазначив Іван Собко.