Громадам компенсували витрати на енергоносії за прихисток тимчасово переміщених осіб

Дата: 05.07.2022 14:13

Дотація з державного бюджету за березень склала майже 70 млн грн.

З початком військової агресії росії багато мешканців Сходу, Півдня та й інших територій України були вимушені покинути свої домівки. Значна частина таких мешканців виїхали за кордон, а інша зупинились у містах і селах Львівщини та інших областей. Для їх розселення були задіяні як приватні будинки (квартири) так і приміщення бюджетних установ (школи, садочки, інтернати, гуртожитки та інші заклади).

З метою відшкодування додаткових витрат за спожиті енергоносії і комунальні послуги, Кабінет Міністрів України  постановою від 11 березня 2022 року № 261 передбачив громадам, що приймають тимчасово перемішених осіб, можливість отримання відповідної компенсації.

Сьогодні на виконання рішення Уряду, Львівщині для компенсації витрат на оплату комунальних послуг спожитих бюджетними установами в березні 2022 року, перерахована дотація з державного бюджету в сумі 66,9 млн гривень. Відповідно до вимог постанови № 261, вказана дотація буде розподілена та спрямована головним розпорядникам коштів обласного бюджету та бюджетам територіальних громад упродовж 5 днів.

Під час військового стану виплата дотації передбачається щомісячно.