Про перерахунки пенсій у 2022 році

Дата: 30.06.2022 16:52

Пенсійний фонд України повідомляє, що до кінця року українців чекає ще чотири перерахунки пенсій.

З 1 липня та 1 грудня буде проведено перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. З 1 липня до 2027 гривень, з 1 грудня 2022 року – 2093 гривень. Зростуть розміри мінімальної та максимальної пенсій, складові пенсійної виплати, які обчислюються з розміру прожиткового мінімуму.

З 1 жовтня – через збільшення мінімальної зарплати до 6700 гривень зросте розмір мінімальної пенсії за віком у непрацюючих осіб, які досягли віку 65 років і більше і мають страховий стаж – чоловіки не менше 35 років, жінки – не менше 30 років.

З 1 жовтня пенсіонерам від 70 до 75 років встановлять щомісячну доплату300 гривень (у межах пенсії 10340,35 грн.). Крім того, у пенсіонерів від 70 років, які мають необхідний стаж, мінімальний розмір пенсії дорівнюватиме 3000 гривень. Якщо ж страховий стаж менше установленого, мінімальний розмір пенсії визначається пропорційно наявному стажу, виходячи з розміру 3000 гривень.

З 1 грудня непрацюючим пенсіонерам до 70 років за наявності необхідного стажу мінімальну пенсію за віком встановлять на рівні 2500 гривень. Пенсіонерам, стаж яких менше необхідного, розмір пенсії розрахують пропорційно наявному стаду з суми 2500 гривень.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4 32 39.