Верховна Рада України у другому читанні прийняла законопроєкт №5650 щодо збереження лісів

Дата: 21.06.2022 22:12

Верховна Рада України підтримала ще один важливий екологічний законопроєкт № 5650 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів», який передбачає забезпечення збереження самосійних лісів, спрощення та впровадження стимулювання лісорозведення.

На сайті Верховної Ради України повідомляють, що Законом передбачено:

ускладнення процедури зміни цільового призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення та інших лісовкритих площ,

закладає умови для збереження сіножатей від розорювання, але не від переведення таких земель в категорію "рілля",

необхідність консервації земель, які еродовані чи використовуються з порушеннями,

можливість викупу земельних ділянок за кошт бюджету для лісорозведення чи природно-заповідного фонду.

Львівщина – область, заповідність територій якої відповідно до Закону України «Про основні засади (стратегію) державної політики України на період до 2030 року» на 2025 рік повинна становити 12,5 %.

«Станом на сьогодні площа заповідності області становить 8,2 %, вірю, що з прийняттям нових нормативних актів процес створення та розширення територій та об’єктів природно-заповідного фонду перейде на новий етап, а землевласники та землекористувачі охочіше будуть погоджувати створення природоохоронних територій на їх території», – зазначила начальниця відділу біоресурсів та заповідної справи департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Інеса Шемелинець.