Львівська обласна прокуратура повідомила п’яти особам про підозру у використанні гумдопомоги не за призначенням

Дата: 07.06.2022 17:40

Від початку повномасштабного вторгнення російської федерації, в Україну надходять тисячі тон гуманітарної допомоги з усього світу. На жаль, поряд із доброчесними волонтерськими організаціями, які роблять усе для нашої перемоги, зустрічаються ті, хто збагачується на гуманітарній допомозі чи благодійних пожертвах.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної прокуратури.

"Серед них є експосадовець ОДА, в.о міського голови одного з міст Львіщини, жителі Львова та області, Києва. Справу одного підозрюваного скерували до суду", - зазначили у прокуратурі.

Загалом Львівська обласна прокуратура зареєструвала 23 кримінальні провадження щодо неправомірного використання гуманітарної допомоги.

"В умовах воєнного часу незаконне використання гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку, благодійних пожертв або безоплатної допомоги передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років", - наголосили у прокуратурі області.

При виявленні фактів про незаконне використання гуманітарної допомоги, співробітники прокуратури просять повідомляти про це на гарячу лінію Львівської обласної прокуратури: (032) 235-83-80.

Фото: Lviv.media