Фінансовим управлінням Золочівської РВА проведено аналіз доходів бюджетів громад району за 5 місяців поточного року

Дата: 03.06.2022 20:06

В умовах воєнного стану, враховуючи оперативні рішення уряду, надзвичайно важливо забезпечити належне та безперервне виконання місцевих бюджетів. Проведеним аналізом виконання місцевих бюджетів територіальних громад Золочівщини встановлено, що п’ять громад справилися з поставленими завданнями, а саме:

- Бродівська міська рада – план виконано на 115,6%

- Золочівська міська рада – 127,7 %,

- Красненська селищна рада – 101,0 %

- Підкамінська сільська рада – 102,1%

- Поморянська селищна рада – 155,3 %.

Не виконано планові показники 5-ти місяців 2022 року Буською міською радою- 93,2 % (або -4103,8 тис.грн.) за рахунок зменшення поступлень по акцизному податку з пального (акцизного податку з пального в порівнянні з відповідним періодом 2021 року поступило на 2819,2 тис.грн. менше) та невиконанням уточненого плану на 5-ть місяців 2022 року податку на доходи фізичних осіб.

Найнижчі показники виконання плану доходів у Заболотцівській сільській раді. План виконано на 62,3 % або недопоступило 5782,1 тис.грн.. Невиконання склалося за рахунок зменшення кількості платників податку на доходи фізичних осіб, значним зменшенням поступлень по акцизному податку на пальне та з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, місцевих податків і зборів.

Виконання річних бюджетних призначень за підсумками 5-ти місяців 2022 року склало по Бродівській міській раді – 43,1%, Буській - 35,3%, Золочівській – 48,6%, Заболотцівській – 26,3%, Красненській – 34,6%, Підкамінській – 34,8% та Поморянській – 58,6 %.

На даний момент важливим є наповнення дохідної частини місцевих бюджетів з метою фінансування заробітної плати, захищених статей та видатків, пов’язаних з обороноздатністю країни.