Відбулась координаційна нарада з питань внутрішньо переміщених осіб

Дата: 03.06.2022 19:59

Під головуванням радниці начальника Львівської обласної військової адміністрації Галини Бордун, за участі спікерів - представників департаментів ЛОВА, державних та громадських організацій проведено нараду з питань ВПО. Участь у нараді прийняли – начальник Золочівської районної військової адміністрації Василь Маркевич, його заступник Богдан Гринишин, представники територіальних громад , керівники та делеговані представники відділів, установ та соціальних служб району.

В ході наради розглянуто наступні питання:

- гуманітарна допомога від ТГ, координація потреб з департаментом соціального захисту та програми підтримки для ВПО

- позашкільна та дошкільна освіта, можливі курси перекваліфікації для ВПО та інші питання пов’язані з освітнім процесом

- медичне обслуговування та підтримка ВПО з питань надання медичного обслуговування

- блок питань до Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

- програми психологічної підтримки для ВПО та фахівців з освітніх, соціальних та закладів охорони здоров’я.

«Наше завдання максимально забезпечити комфортні умови перебування на Золочівщині наших співвітчизників та надати усю необхідну допомогу. Окрім забезпечення житлом та речами першої необхідності слід подбати про доступ до освітянських , медичних та психологічних послуг. За підсумками наради окреслено пріоритетні завдання, основні проблеми, що стосуються ВПО та шляхи їх вирішення. Переконаний, що спільна робота в цьому напрямку разом з громадами, усіма структурами соціального спрямування району , волонтерськими організаціями буде плідною та ефективною» - наголосив Василь Маркевич.

Довідково: на території Золочівського району знайшли прихисток понад 12 тис. внутрішньо переміщених осіб, з них майже 1 тис. розміщено в комунальних закладах громад району.