До кінця року Львівська ОВА планує релокувати 300 підприємств і створити на їх основі 8 тисяч робочих місць – Максим Козицький під час Ділового Форуму

Дата: 20.05.2022 18:51

Сьогодні, 20 травня, на Львівщині розпочався Діловий форум «Українська МІЯ – шляхи оновлення держави після війни». Західний спрямований на розвиток бізнес-спільноти України, обговорення питань мікро- і макроекономіки, монетарної політики та економічної історичної ситуації в Україні загалом в умовах значних їх викликів.

Привітав учасників Форуму начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Він окреслив ті виклики, які сьогодні стоять перед областю. Серед них – забезпечення житлом ВПО, розвиток логістики, а саме – збільшення пунктів пропуску та покращення залізничного сполучення з Європою, підтримка та розвиток релокованого бізнесу.

«Від початку війни Львівщина стала гуманітарним хабом та прихистком для сотень тисяч українців, які вимушено покинули свої домівки. Вже 240 тисяч людей реєструвалися як ВПО в нашій області і потенційно знаходять Львівщину для постійного проживання. Це дуже багато людей, які потребують житла. І сьогодні одним із перших наших завдань є забезпечення цієї потреби. Це цього, важливо розуміти, що з вересня розпочинається навчальний рік. Ми хочемо, щоб школярі області повернулися до очної форми навчання. Діти повинні здобувати як наявну освіту, тому для того, щоб після закінчення війни Україна швидко відновилася, ми потребуємо пам’яті багатьох освітніх людей. Тому зараз потрібно вирішити проблему з житлом для ВПО, які проживають зокрема і в шкільній області», – зауважив Максим Козицький.

Що ж то тут розміщених підприємств, розташованих підприємств, які розпочали роботу, Львівська ОВА вже розглянула понад 800 заявок на релокацію, 146 переїхали, 88 розпочали роботу. А нові підприємства – це нові робочі місця.

«Це вже дозволило створити понад 4 тисячі нових робочих місць. До кінця року плануємо збільшити цю цифру до 8 тисяч та переселити 300 підприємств. Але є проблема у локації, де можна розглянути бізнес, яким не всі вони в завільненому стані. Тому зараз, як ніколи не важливо розвивати індустріальні парки», – наголосив начальник Львівської ОВА.

Зупинився на програмі підтримки бізнесу, у тому числі переселених, які запустили обласну військову адміністрацію.

Максим Козицький також висловив думку, що, при воєнному стані, дуже важливо залучати інвестиції в Україну, зокрема, на Львівщину. Через бойові дії цей процес призупинився. На думку очільника області, доброю платформою для цього можуть стати промислові парки.

Так, в рамках Форуму обговорюють питання міжнародної підтримки України в час війни, бачення міжнародних інституцій щодо розвитку економіки України, ключові тенденції фінансового та інвестиційного сектору економіки. У межах 4-ї панелі Форуму розглянули приклади успішних проектів, які реалізували в Україні місцеві компанії – лідери відповідних ринків, власники цих компаній підключаються досвідом та дають практичні рекомендації щодо унікнення ризиків та помилок.