Третє модульне містечко для вимушених переселенців відкрили у Львові

Дата: 19.05.2022 20:40

Це подарунок від польського уряду за сприяння Міністерства розвитку громад та території України.

Його розгорнули в одному з районів Львова. Містечко налічує 94 будиночки, які стануть прихистком понад 370 переселенців. потрібно, тут проживають люди із Маріуполя, Луганська, Краматорська, Херсона та інших населених пунктів, де тривають активні бойові дії. Усі модульні будиночки – подарунок від польського уряду за сприяння Міністерства розвитку громад та території.

На відкритті побув також начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

«Це модульне містечко є третім, яке спільно облаштовували з міністерством, польськими партнерами та владою міста Львова. Усі з цих містечок зроблено по-іншому, але всі вони були облаштовані з любов'ю та турботою про тих, хто змушений залишити свій дім. Впевнений, що всі, хто живе тут знову відчути тепло та затишок дому. Надзвичайно вдячний відцям-салезіанам, які будуть опікуватися цим модульним містечком», – сказав очільник області.

Містечком опікуватимуться відці Салезіянського згромадження святого Івана Боско. Представник згромадження отець Андрій Бондар сказав, як саме духовність допомагає часу мешканцям містечка: «Містечко назвали Маріяполіс – на честь Маріуполя. Ми будемо духовно та координаційно опікуються мешканцями цієї містечки. Перш за все, забезпечимо їх гарячими стравами, які готуємо в себе, будемо довозити їжу сюди. Також ми заповнюємо мешканців духовних опіків будиночків, зокрема, щоб проводитимемо бесіди та будемо спілкуватися з людьми, вони могли віднайти також духовну відраду. Оскільки тут молодь та багато дітей, ми плануємо вилучити наших аніматорів, щоб вони могли організувати насічене дозвілля для всіх діточок».

Загалом у Львові тепер функціонують три модульних містечка. Прихисток у них знайшов понад тисяча людей, яких війна змусила покинути домівки та рятуватися від військових рф. Усі модульні містечка забезпечені комунікаціями (вода, світло, каналізація), тут налаштовували побут, а також постійно контролюють, щоб у людей було все необхідне.