На Львівщині офіційно зареєструвалися уже понад 235 тисяч переселенців: кілька простих кроків, як отримати статус ВПО

Дата: 10.05.2022 13:41

Станом на сьогодні, 10 травня,  у Львівській області офіційно зареєструвалися 235 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З-поміж них близько 75 тисяч – це діти.

Реєстрація ВПО дає змогу людині отримати соціальні виплати від держави та міжнародних організацій (в середньому від 2-х до 3-х тисяч гривень), компенсацію за зруйноване житло, працевлаштування тощо.

Основні категорії переселенців, які знайшли прихисток на Львівщині:

• більше ніж 110 тисяч осіб працездатного віку;
  • понад 8 тисяч потребують працевлаштування;
  • близько 8 тисяч осіб мають інвалідність;
  • майже 31 тисяча пенсіонерів
  • 210 багатодітних сімей;
  • 25 батьків-одинаків.

Отож, зареєструватись можна в Єдиній інформаційній базі даних. Від початку великої війни процедура реєстрації не змінилась. Спершу людина має звернутися до органу соціального захисту населення територіальної громади, у якій тимчасово проживає.

Також можна звернутись до ЦНАПу з документом, що посвідчує особу. Якщо в цих документах відсутнє місце реєстрації, то варто подати інші документи, які підтверджують факт проживання на відповідній території на момент бойових дій чи окупації.

Окрім цього, віднедавна зареєструватися внутрішньо переміщеним особам можна через Дію. Статус ВПО дозволяє отримати виплату від держави – для себе і своїх дітей. Українці можуть отримувати щомісяця 2 000 грн на себе та 3 000 грн на кожну дитину. Гроші можна отримати на картку «єПідтримка» та витратити на будь-що.

Як отримати статус та допомогу для ВПО в Дії:

1. Оновіть застосунок та в розділі Послуги виберіть Отримати статус ВПО.
  2. Вкажіть своє поточне місцеперебування та підтвердьте геолокацію (вона потрібна один раз, щоб скористатися послугою).
  3. Якщо у вас є діти, можете отримати статус переселенця і для них – свідоцтва про народження підтягнуться в Дію або ж ви можете ввести їх вручну.
  4. Далі, щоб отримувати фінансову допомогу, виберіть картку «єПідтримка».
  5. Вкажіть, яка допомога вам необхідна (потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарці) та залиште контактні дані.

Цю інформацію отримає Мінсоцполітики. Щойно з’явиться можливість допомогти, з вами зв’яжуться представники соцзахисту. Довідка ВПО з'явиться з вашими цифровими документами в Дії, очікуйте виплати на картку «єПідтримка».