У райдержадміністрації відбулося засідання координаційної ради

Дата: 21.02.2022 18:37

21 лютого 2022 року заступник голови Золочівської райдержадміністрації Богдан Гринишин провів засідання Координаційної ради з питань сімейної політики при районній державній адміністрації.  На засіданні погодили план роботи на 2022 рік, а також розглянули такі питання: 1) про механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та надання потерпілим практичної допомоги. 2) Про впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в умовах децентралізації у Золочівському районі.

Було проаналізовано роботу суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, а також роботу щодо виконання Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми. Координаційною радою запропоновано у подальшій роботі відповідним службам більше уваги звернути на проведення інформаційно-просвітницьких заходів з метою підвищення обізнаності громадян району щодо сучасних проявів домашнього насильства та насильства за ознакою статі; забезпечити дотримання усіма посадовими особами, які здійснюють заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству, чинного законодавства з метою захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які зазнали жорстокого поводження, життю та здоров'ю, яким загрожує небезпека.

Місцевим радам запропоновано створити кімнати кризового реагування для осіб, які постраждали від домашнього насильства, де жінкам та дітям гарантується безпека, надається цілодобова підтримка фахівців і допомога у пошуку альтернативного постійного житла, а відповідальним працівникам адміністрації, місцевих рад більше уваги приділити роботі з дітьми працівників-мігрантів, дітьми внутрішньо переміщених осіб, дітьми-сиротами та іншими категоріями дітей, які потребують соціального захисту, особами, що є їх батьками чи опікунами, особами, залученими до найгірших форм праці, безробітними, особами, що мають намір працевлаштуватися за кордоном щодо сучасних проявів торгівлі людьми (дітьми), а також засобів і методів, що використовуються торгівцями людьми; роз’ясненню можливих ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми та можливостей отримання постраждалими комплексної допомоги у державних інституціях.

У роботі Координаційної ради взяли участь представники громадської організації "Центр "Жіночі перспективи", які ознайомили присутніх із новим проектом, а саме: "Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в умовах децентралізації у Львівській області", метою якого є підвищення рівня обізнаності області щодо ризиків, пов’язаних із працевлаштуванням (в т.ч. за кордоном), а також захист прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, покращення їхнього доступу до інформації та необхідної, гарантованої допомоги.