СБУ викрила чергову схему махінацій із Сovid-сертифікатами на Львівщині : зловмисники виготовляли до 100 підробок щомісяця

Дата: 15.02.2022 17:00

Служба безпеки України, у ході комплексних заходів щодо протидії системним загрозам у сфері охорони здоров’я громадян України, викрила ще одну схему підробки міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19.

За даними слідства, організував «бізнес» львівський підприємець. Він разом зі своїми спільниками виготовляв та продавав липові сертифікати про вакцинацію без фактичного проведення щеплень. «Клієнтів» шукали серед особистих контактів та через оголошення в Інтернеті.

Вартість підробки складала від 1 до 2 тис. грн, залежно від кількості. Найдешевше коштували «гуртові» партії. Здебільшого такі замовлення поступали від підприємців, які займаються працевлаштуванням українців за кордоном. Схема існувала більше півроку, а щомісяця вони виготовляли до 100 фальшивок.

У ході 12 обшуків, проведених в офісних приміщеннях, за адресами мешкання зловмисників та у їх приватних автомобілях, виявлено та вилучено:

- готові сертифікати із печатками лікарів та медичних установ;

- комп’ютери та мобільні телефони з доказами протиправної діяльності;

- чорнові записи та інші матеріали, які підтверджують протиправну діяльність.

Тривають слідчі дії для виявлення усіх обставин та причетних до справи осіб.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводило УСБУ у Львівській області спільно із слідчими Нацполіції за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури.

Служба безпеки України нагадує, що за виготовлення та використання підроблених документів, у тому числі, результатів тестів і сертифікатів про вакцинацію від COVID -19, передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.