Державні гарантії для тих, хто скористається податковою амністією

Дата: 13.01.2022 09:18

Золочівська  ДПІ  нагадує,  що кампанія одноразового добровільного декларування активів триватиме до 1 вересня 2022 року, під час якої громадяни мають можливість добровільно задекларувати активи, з яких раніше не були сплачені податки.

Суб’єктам одноразового добровільного декларування надаються певні гарантії, зокрема:

не проводиться податкова перевірка джерел отримання декларантом чи фізичною особою доходів, за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані таким декларантом активи;

декларації, а також відомості, що містяться в них, не можуть бути використані в розслідуваннях та/або перевірках стосовно декларанта, а також як докази у кримінальних провадженнях, справах про адміністративні правопорушення, цивільних та адміністративних справах;

відомості, що містяться у відповідних деклараціях та доданих до них документах, є конфіденційною інформацією та не підлягають розголошенню без письмової згоди декларанта, крім випадків, коли це прямо передбачено законами або рішенням суду;

декларація підлягає лише камеральній перевірці у спеціальному порядку (виявлення арифметичних та логічних помилок). Таким чином, податковими органами не проводяться документальні перевірки, що свідчить про відсутність фіскальної складової;

звільнення від сплати військового збору;

до декларанта, який сплатив у повному обсязі збір з одноразового декларування у встановленому порядку,  не можуть застосовуватися заходи забезпечення кримінального провадження, запобіжні заходи, не можуть вчинятися слідчі (розшукові) дії у кримінальному провадженні у зв’язку з придбанням, створенням, одержанням, використанням зазначених в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації активів за будь-який період до 01 січня 2021 року, а також не можуть розпочинатися провадження у справах про адміністративні правопорушення за порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Кампанія одноразового добровільного декларування активів триватиме до 1 вересня 2022 року, під час якої громадяни мають можливість добровільно задекларувати активи, з яких раніше не були сплачені податки.