Як зростуть пенсії у грудні

Дата: 08.12.2021 10:50

Наприкінці року українських пенсіонерів чекає нове заплановане збільшення пенсій. З 1 грудня 2021 року в Україні зростуть дві величини, що впливають на розмір пенсій – це прожитковий мінімум і мінімальна заробітна плата.

Від прожиткового мінімуму

У Законі України  «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2020 №1082-ІХ встановлені розміри прожиткового мінімуму (далі – ПМ) для різних груп населення. Зокрема, з 1 грудня буде збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність із 1854 до 1934 грн.

У зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму органи Пенсійного фонду України  перерахують пенсійні виплати.

Передусім пенсіонерам, які мають повний страховий стаж, буде збільшено розмір мінімальної пенсії за віком. А непрацюючим пенсіонерам, значну тривалість страхового стажу і в яких пенсії більші за мінімальні, буде перераховано доплату за понаднормовий стаж, який визначається у відсотках від розміру прожиткового мінімуму.

Перерахунку підлягатимуть також мінімальні пенсійні виплати:

• для осіб, які одержують пенсію в мінімальному розмірі, виплата становитиме 1934,00 грн. (1 ПМ);
  • мінімальна пенсійна виплата шахтарям – 5802,00 грн. (3 ПМ);
  • учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни (360, 525 або 650 ПМ залежно від групи інвалідності).

Окрім того, із  1 грудня перерахують:

• пенсії за особливі заслуги перед Україною (20-40% ПМ);
  • підвищення учасникам бойових дій (25% ПМ) та особам з інвалідністю внаслідок війни (30, 40, 50% ПМ залежно від групи інвалідності);
  • підвищення учасникам війни (15-20% ПМ);
  • підвищення членам сімей ветеранів війни (10, 25% ПМ);
  • підвищення жертвам нацистських переслідувань та членам їх сімей (10, 15, 25, 30, 40, 50% ПМ залежно від їхнього статусу);
  • розмір максимальної пенсійної виплати  (10 ПМ);
  • державну соціальну допомогу на догляд особам з інвалідністю внаслідок війни (від 15 до 100% ПМ).

Зросте також розмір надбавки донорам. Відповідно до Закону України «Про донорство крові та її компоненти» його визначають як 10% прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Із 1 грудня надбавка становитиме 239,30 грн. (10% від 2393,00 грн.).

Розміри підвищення пенсій із 1 грудня кожному пенсіонеру визначатимуть індивідуально й залежно від того, яку складову пенсійної виплати перераховуватимуть.

Зі збільшенням мінімальної зарплати

У  зв’язку зі зростанням розміру мінімальної заробітної плати до 6500 грн. відповідно до частини другої статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” збільшиться розмір пенсій 65-річних пенсіонерів, які не працюють, за наявності в чоловіків – 35 років, у жінок – 30 років страхового стажу. Виплати становитимуть 2600 грн. замість 2400 грн.

Перерахунок усіх виплат буде здійснено автоматично, тож звертатися в органи Пенсійного фонду не потрібно. Перераховані пенсії виплачуватимуть пенсіонерам у визначену дату, починаючи із 4 грудня.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.