Легалізація зайнятості населення та заробітної плати – головне завдання сьогодення
Питання легалізації праці було і залишається надзвичайно актуальним. Як свідчить практика, багато роботодавців малого та середнього бізнесу не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Виплачуючи заробітну плату неофіційно в «конвертах», роботодавець позбавляє свого працівника права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення. Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.
З іншого боку використання "тіньової зайнятості" фактично позбавляє роботодавця можливості вимагати від працівника виконання належним чином дорученої роботи, прав на відшкодування збитків у разі пошкодження майна та інше.
Податок з доходів фізичних осіб є одним із джерел наповнення місцевих бюджетів. Ці кошти спрямовуються на вирішення соціальних проблем територіальних громад, якісне медичне обслуговування, належний рівень освіти та культури.
Суспільство має усвідомити, що легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас.