Нелегальна зарплата – відсутні засоби для існування у майбутньому!

Дата: 09.11.2021 12:45

Пенсійний фонд України нагадує, що виплата заробітної плати "у конвертах" є порушенням трудового законодавства, яке позбавляє людей права на забезпечене майбутнє.

Необхідно пам’ятати, що розрахунок пенсійної виплати і визначення права на її призначення здійснюється на основі даних про розмір страхового стажу, величини офіційної заробітної плати і сплачених внесків.

Страховий стаж – це період, коли особа підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню та за який щомісячно сплачені страхові внески в розмірі не меншому за мінімальний, тому сплата внесків є обов’язковою умовою для зарахування періодів діяльності до страхового стажу.

Роботодавці, обов’язково оформляйте трудові відносини зі своїми працівниками, справедливо оплачуйте роботу найманих працівників, своєчасно і в повному обсязі сплачуйте внески. Тільки за таких умов ваші працівники будуть соціально захищеними та матимуть впевненість у завтрашньому дні.

Найманим працівникам наголошуємо на необхідності перевіряти всю інформацію зі своїми роботодавцями та в кабінеті електронних послуг Пенсійного фонду України на веб порталі ПФУ (http://portal.pfu.gov.ua), попередньо зареєструвавшись на даному електронному сервісі одним із наступних способів:

- за особистим зверненням із заявою в територіальний орган ПФУ,

- за допомогою кваліфікованого електронного підпису,

- за допомогою інтегрованої системи електронної ідентифікації GOV ID.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.