Кому не видадуть Е-лікарняний?

Дата: 20.10.2021 10:07

Пенсійний фонд України нагадує, що з червня місяця цього року в Україні почали видавати електронні листки непрацездатності. Саме тому Пенсійний фонд закликає всіх громадян перевіряти інформацію про себе в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, веденням якого і займається Пенсійний фонд, оскільки через ймовірні помилки або відсутність даних, неможливо буде отримати електронний листок непрацездатності.

Процес видачі Е-лікарняних заснований на інформаційній взаємодії декількох інформаційних ресурсів, а саме - інформаційних ресурсів закладів охорони здоров’я, електронної системи охорони здоров’я та Пенсійного фонду України.

Аби одержати електронний листок непрацездатності не треба знати повну назву підприємства, де працює особа, і код ЄДРПОУ, така інформація про підприємство формується автоматично за даними реєстру.

Те, що стосується реєстру застрахованих осіб систем Пенсійного фонду України, то інформація, яка в ньому є, базується на звітах страхувальників. Тому дуже важливим є наявність інформації про трудові відносини між застрахованою особою (людиною) та її роботодавцем або страхувальником. Відповідно, якщо з якихось причин є помилка у звіті, несвоєчасно подана інформація або цієї інформації немає, то електронний листок непрацездатності виданий не буде.

Враховуючи вищезазначене, наголошуємо на необхідності перевіряти всю інформацію зі своїми роботодавцями та в кабінеті електронних послуг Пенсійного фонду України на вебпорталі ПФУ (http://portal.pfu.gov.ua), попередньо зареєструвавшись на даному електронному сервісі одним із наступних способів:

- за особистим зверненням із заявою в територіальний орган ПФУ,

- за допомогою кваліфікованого електронного підпису,

- за допомогою інтегрованої системи електронної ідентифікації GOV ID.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні,7 або за телефоном 4-24-43.