"Пакунок малюка" знову видаватимуть новонародженим

Дата: 29.09.2021 21:55

У пологових будинках України матусям новонароджених знову видаватимуть "пакунки малюка". У зв'язку із довготривалими тендерними закупівлями "пакунки малюка" не видавали з лютого 2021 року. "Пакунки малюка" почнуть видавати у пологових будинках та в управліннях соцзахисту в усіх областях із жовтня 2021 року.

Пакунок малюка – це державна одноразова підтримка сімей, у яких народилася дитина. У нього входять найнеобхідніші речі для немовлят у перші місяці життя:

• упаковка підгузників;
  • вологі серветки;
  • пелюшки;
  • 3 шапочки "на виріст";
  • 11 боді на короткий рукав різного розміру;
  • 11 боді на довгий рукав різного розміру;
  • 4 пари повзунків;
  • 11 сліпів;
  • 4 сорочки;
  • 4 пари шкарпеток;
  • рукавички;
  • 2 слинявчики;
  • термометри для води та для тіла;
  • манікюрні ножиці та гребінець;
  • ковдра, підковдра та плед;
  • матрац;
  • 2 рушника;
  • 6 іграшок і килимок;
  • м'яка книжка;
  • креми та мило;
  • коробка-колиска.

У разі неотримання такої допомоги з незалежних від батьків причин, вони можуть звернутися за грошовою компенсацією вартості натуральної допомоги “пакунок малюка”. Для тих батьків, хто від¬дає пе¬ре¬ва¬гу гро¬шо-вій ком¬пенса¬ції, вже з 1 липня 2021 року виплата такої компенсації проводиться за бажанням батьків замість одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка".

Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини. Для того щоб отримати грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" батькам (іншим особам) необхідно пройти такий алгоритм дій:

1. Отримати свідоцтво про народження дитини.
  2. Взяти довідку з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.
  3. Оформити спеціальний рахунок у відділенні АТ КБ "ПриватБанку". Найближче відділення Приватбанку можна знайти на вебсайті Приватбанку за посиланням: https://privatbank.ua/map.
  4. Подати за місцем проживання/перебування у центр надання адміністративних послуг, або відповідальній особі старостинського округу місцевої громади заяву за встановленою формою разом з додатками до неї.
  5. Очікувати нарахування коштів:
  • щомісяця до 10 числа управління соціального захисту населення райдержадміністрації формує реєстр отримувачів грошової компенсації і подає його Міністерству соцполітики;
  • Мінсоцполітики протягом одного робочого дня формує зведений реєстр та передає Казначейству;
  • Казначейство протягом семи робочих днів перераховує на поточний рахунок, відкритий в уповноваженому банку, кошти грошової компенсації.
  1. Після отримання коштів використати їх протягом року у закладах торгівлі, де можна розрахуватися карткою "Пакунок малюка".Фото без опису