Висока зарплата та легальна зайнятість – запорука гідного рівня життя

Дата: 20.07.2021 09:03

Питання легалізації заробітної плати та зайнятості населення сьогодні не втрачає своєї актуальності.

Як свідчить практика, окремі суб'єкти господарювання не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Виплачуючи заробітну плату  неофіційно в "конвертах", роботодавець позбавляє свого працівника прав на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством  норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та, в подальшому, права на пенсійне забезпечення.

Держава стимулює розвиток законодавства про працю, якому характерна тенденція до поліпшення рівня оплати праці. Але, на жаль, непоодинокі випадки, коли працівник, не знаючи своїх прав, не вимагаючи від роботодавця додержання законодавства про працю, погіршує своє ж становище.

Виплата заробітної плати, нижче встановленого державою мінімального рівня, виплата коштів за виконану працівником роботу без сплати встановлених податків, а також виплата заробітної плати "у конвертах" є грубим порушенням конституційних норм.

Вирішити проблеми легалізації заробітної плати та зайнятості населення можливо лише спільними зусиллями.

Шановні роботодавці! Будьте свідомі та не допускайте порушень трудового законодавства, подбайте про своїх працівників!

Шановні громадяни!  Пам'ятайте, що офіційне працевлаштування та легальна заробітна плата – це гідне забезпечення вашого майбутнього!

Золочівська районна державна адміністраціяФото без опису