Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Інвестиційний портал Львівщини

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівська МДФІ повідомляє

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація управління ПФУ в Золочівському районі

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Територіальна державна інспекція з питань праці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Виставки, ярмарки, конкурси - 2015

Виставка-ярмарок "Дитячий світ"

Календар виставкових заходів, запланованих в Республіці Сербія у 2015 році

Календар виставок, що проводитимуться у 2016 році у м.Бухарест, Румунія

Календар виставок (ярмарків), які проводитимуться в Республіці Білорусь у 2015 році _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світі

 Утилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп
 

скорость интернета

Золочівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Мета діяльності центру ССДМ:

Сприяння у задоволенні соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

 

Основним завданням центру СССДМ є:

Участь у виконанні загальнодержавних та інших соціальних програм шляхом проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, зокрема забезпечення соціального обслуговування, соціального супроводу та патронажу, соціальної профілактики та реабілітації, соціальної та психологічної адаптації.

 

Пріоритетні напрямки соціальної роботи центру СССДМ

Проведення соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, шляхом їх виявлення, обліку та вивчення потреб, планування  та визначення методів допомоги, надання соціальних послуг, забезпечення за необхідності соціального супроводу.

Сприяння розвитку та підтримці сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування шляхом пошуку та підбору кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі та направлення їх на навчання; навчання та підготовка кандидатів в опікуни та піклувальники за направленням служб у справах дітей; соціального супроводження прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу.

Підготовка до самостійного життя, соціальна адаптація, соціальний супровід дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із числа учнів старших класів та випускників інтернатних закладів.

Здійснення соціальної роботи, спрямованої на запобігання відмовам від новонароджених дітей, соціальна підтримка вагітних жінок та жінок з новонародженими дітьми

Соціально-профілактична робота щодо запобігання правопорушенням та соціально небезпечним хворобам, подолання їх наслідків у дитячому та молодіжному середовищі, в тому числі серед груп ризику, формування навичок здорового способу життя

Надання соціальних послуг та соціальний патронаж неповнолітніх та молоді, які відбувають покарання без позбавлення волі, з випробувальним терміном чи звільнилися з місць позбавлення волі

 

АРХІВ НОВИН

 

В рамках реалізації започаткованого львів’янами проекту „Єдність” троє дітей учасників АТО Золочівського району зі своїми батьками у складі делегації Львівської області побували на зустрічі з Міністром соціальної політики України Андрієм Ревою.

Програма перебування дітей у столиці передбачала різнопланові ознайомчі екскурсії та культурну програму. Виступаючи перед гостями, Андрій Рева сказав: „Удвічі приємно і, водночас, щемно, що наші сьогоднішні гості – це діти із сімей батьків, котрі захищають нашу Батьківщину, а дехто, на жаль, поліг за суверенітет своєї держави і майбутнього: вашого та мільйонів ваших ровесників. Коли в нас трапилася біда, ми згуртувалися, об’єдналися і стали одним цілим. Значною мірою це заслуга й волонтерів, і громадських організацій. Мінсоцполітики з перших днів бойових дій на Сході включилося у підтримку сімей, чиї рідні воюють на фронті, ми й надалі продовжуватимемо цю роботу. А особисто я зроблю все можливе, щоб кожен відчув, що українська держава опікується родинами своїх захисників”.

Заходи з підтримки дітей героїв АТО стали можливими завдяки ініціативі Благодійного фонду „Інститут Благодійності”, волонтерів та громадських діячів.

Супроводжувала дітей Золочівського району працівник Золочівського районного центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді Ліана Реплянська.

 

26 листопада 2015 року провідний спеціаліст-юриконсульт відділу соціальної роботи Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взяла участь у проведенні заходу ”Супер легінь та красуня школи 2016” у Золочівській ЗОШ №1.

Участь у конкурсі брали 4 дівчини та 4 хлопці, учні 8-10 класів. Учасники заходу мали нагоду проявити свої творчі, інтелектуальні та логічні здібності, продемонстрували цікаві презентації з тематики особистого та шкільного життя, розповіли про своє бачення майбутнього України та кроки, які необхідно здійснити, щоб покращити життя в державі.

Переможці та учасники конкурсу були нагороджені призами та солодкими подарунками.

 

З метою відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та толерантного ставлення до людей, яких торкнулася проблема ВІЛ/СНІДу провідним спеціалістом-юриконсультом відділу соціальної роботи Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 25 листопада 2015 року з Золочівській ЗОШ №2 для учнів 6 класів проведено відеолекторії ”Толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей”.

 

З метою відзначення Європейського дня захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації провідним спеціалістом-юриконсультом відділу соціальної роботи Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 20 листопада 2015 року з Золочівській ЗОШ №1 для учнів 10-11 класів проведено тренігові заняття ”Профілактика сексуального насилля та сексуальної експлуатації дітей”.

На заходах розглядалися питання: - які дії слід вважати сексуальним насильством щодо дітей; - хто найчастіше стає жертвою сексуального насильства; - причини потрапляння в ситуації сексуальної експлуатації; - інтернет, соціальні мережі: як не стати жертвою торгівців живим товаром? - допомога жертві сексуального насилля.

Заходом охоплено 29 осіб.

 

Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації

Цього року 18 листопада європейська спільнота вперше відмічатиме Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації. Ця ініціатива Ради Європи стане завершенням кампанії «Один із п'яти». Для попередження ситуацій насильства вкрай важливо відкрито обговорювати проблему, проводити відповідне навчання фахівців, здійснювати просвітницьку діяльність серед батьків та дітей.

Сексуальне насильство та сексуальна експлуатація дітей є серйозним порушенням прав дитини та має довготривалі і руйнівні наслідки на все життя. За даними Ради Європи кожна пята дитина (в Україні - 21%) страждає від різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинець є знайомою для дитини людиною. У випадку, коли агресор є близьким родичем, дитина може не розповідати про насильство аж допоки не стане дорослою. А може не розповісти ніколи.

Основними завданнями Європейського дня захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації є:

- підвищення рівня обізнаності суспільства про проблему сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей; >

- сприяння відкритій дискусії щодо питань попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей. З метою відзначення Європейського дня захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації спеціалістами ССДМ заплановані проведення групових заходів профілактичного змісту в навчальних закладах району.

Відео розроблене Радою Європи в рамках кампанії «Один із п'яти». Відео>>>

 

2 жовтня 2015 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів засідання комісії з питань захисту прав дитини. На засіданні розглядалися питання: про доцільність позбавлення батьківських прав; про надання згоди на дарування будинків; про влаштування двох дітей у РДБ «Рідний дім»; про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; про затвердження індивідуальних планів дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. У нараді взяла участь спеціаліст ЦСССДМ О. Сагата.

-------------------------------- 

 

У райдержадміністрації відбулося засідання оргкомітету на тему: Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція "Відповідальність починається з мене".

«Дана акція спрямована на утвердження здорового способу життя у молодіжному середовищі, формування соціально активного населення, захист неповнолітніх від продажу та вживання алкогольних та тютюнових виробів», - повідомила завідувач сектору молоді та спорту райдержадміністрації Ольга Климук. У засіданні взяли участь представники районної та міської рад, фахівці районних служб, ЗМІ.

Спікер повідомила, що аудиторією акції є молодь, яка залучається на добровільних засадах до реалізації таких ініціатив акції:

- виявлення фактів порушень чинного законодавства щодо незаконного продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

- обстеження вулиць міст і населених пунктів на предмет наявності зовнішньої реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

- здійснення інформаційно-просвітницької роботи (розповсюдження друкованої продукції: плакатів, буклетів, книг, проведення консультацій тощо);

- формування відповідального ставлення молоді до свого здоров’я;

- стимулювання активної участі місцевих громад у суспільному житті;

- залучення рекламодавців та засобів масової інформації до створення та розміщення соціальної реклами;

- підтримка молодіжних екологічних ініціатив.

В ході засідання обговорено план проведення заходів акції із залученням освітянських закладів району, Золочівського РВ ГУ МВС України у Львівській області, працівників бібліотек, Народних домів, громадськості.

На завершення засідання роздано інфостікери «Школі здоров’я», якою є Золочівська ЗОШ І-ІІІ ст.. №4 та Золочівському РВ ГУ МВС України у Львівській області для розповсюдження серед громадськості.

-------------------------------- 

 

У районі буде створено єдиний банк даних демобілізованих

28 вересня 2015 року голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду з питання роботи з демобілізованими за участю представників управління соціального захисту, територіального центру та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. «Необхідно провести відповідну роботу та облікувати тих громадян, що воюють на сході України захищаючи територіальну цілісність у добровольчих батальйонах з метою охоплення їх сімей та сімей мобілізованих соціальними послугами», - наголосив під час наради голова райдержадміністрації Володимир Недзельський.

Також, голова райдержадміністрації запропонував створити єдиний координаційний центр по роботі з демобілізованими, учасниками АТО, який буде працювати при управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації.

Ведення єдиного банку даних демобілізованих доручено районному територіальному центру. В ході наради обговорювалися проблемні питання сімей загиблих учасників АТО, демобілізованих, шляхи їх вирішення.

-------------------------------- 

 

 Працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Золочівської райдержадміністрації організовано чергову поїздку у громадський фонд «Народна самооборона», що у місті Львові, для надання допомоги сім’ям мобілізованих, демобілізованих та загиблих в зоні АТО, а саме: дитячим одягом, взуттям, комплектами постільної білизни, посудом та іншим. Дружини та матері учасників АТО з 14 сімей, які отримали допомогу вдячні голові Золочівської райдержадміністрації В. Й. Недзельському за забезпечення транспортом даної поїздки.

-------------------------------- 

 

23 серпня на подвір'ї Золочівської ЗОШ I-III ст. №1 відбувся дитячий конкурс "Малюнок на асфальті" присвячений Дню Державного Прапора та Дню Незалежності України. Усі дітки були поділені на три групи відповідно до віку. Головною тематикою стало те як бачить підростаюче покоління майбутнє нашої держави. Усі переможці, призери та учасники отримали грамоти та подарунки.

-------------------------------- 

 

Сьогодні, 3 серпня 2015 року, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський провів нараду з заступником керівника апарату – начальником відділу організаційно-кадрової роботи Галиною Семчишин, т. в. о. військового комісара Золочівсько-Перемишлянського ОВК Петром Вінгольцом, заступником директора районного центру зайнятості Лілією Саханевич, директором Золочівського територіального центру Василем Яворським, в.о. директора Золочівського РЦСССДМ Оксаною Дужою. Основними питаннями для обговорення були можливість служити у військових частинах Збройних сил України за контрактом, а також відвідування сімей учасників АТО.

Вирішено Золочівсько-Перемишлянському об’єднаному військовому комісаріату проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо можливості служити у військових частинах Збройних сил України за контрактом. Соціальним службам району проводити зустрічі та надавати непосильну допомогу сім’ям учасників АТО.

-------------------------------- 

 

Відбувся візит заступника голови Львівської облдержадміністрації А. Корната з питань надання допомог учасникам АТО, захист їх прав відповідно до законодавства, надання пільг та можливості отримання реабілітації та лікування демобілізованих та оздоровлення їх дітей, а також надання земельних ділянок для будівництва, працевлаштування з високим рівнем оплати, надання будматеріалів.

В ході робочої зустрічі А. Корнат відвідав дитячий будинок сімейного типу, що у м. Золочеві

-------------------------------- 

 

Патріотичні заходи до Дня Конституції України

У дитячому позаміському закладі відпочинку «Сокіл» села Сасів, 25 червня 2015 року відбулися веселі розваги для козаків і козачок. На цьому дитячому конкурсі побувала Галина Семчишин заступник керівника апарату - начальник відділу організаційно-кадрової роботи райдержадміністрації. Захід передбачав багато конкурсів, зокрема, «Виконання стройових вправ», «Снайпер», «Сила», піднімання гирі – хто більше за 1 хв., чия рука сильніша?, канат, кращий метальник м’яча (списа), втеча полоненого (в мішку або зв’язані руки, ноги), конкурси: «Художній» - намалювати коня з зав’язаними очима, «Загадки» , «Дешифратор» - скласти прислів’я і пояснити зміст, зробити 3 варіанти прислів’я, «Медичний».

Вітаючи учасників змагань, Галина Семчишин наголосила: « Одні з найкращих моментів дитинства, безумовно, пов’язані з іграми та розвагами. І саме літній табір має безліч особливостей, що дозволяють вважати його одним з найбільш дієвих форм соціалізації та інтеграції дітей. Дух пригод та ризику, героїзму і авантюр – дуже привабливий для підлітків і відповідає їх прагненню до самостійності і незалежності. Ви зможете проявити свій інтелект, таланти та творчі здібності у різних конкурсах. Бажаю успіхів кожному з вас».

-------------------------------- 

 

У дитячому позаміському закладі відпочинку «Сокіл» не тільки оздоровлюють дітей, але й цікаво проводять дозвілля

З метою популяризації здорового способу життя, профілактики негативних явищ в дитячому середовищі 17 червня 2015 року спеціалістом Золочівського районного центру СССДМ О. Сагатою у ДПЗВ ”Сокіл” із дітьми, які перебувають на оздоровленні, проведено: - тренінг з питань пропаганди здорового способу життя; - профілактичні ігротеки ”Наше цікаве літо”, а саме: конкурс малюнка на асфальті ”Шлях до здоров’я”; конкурс загадок та кросвордів про здоров’я; рухливі ігри; - спортивну естафету.

-------------------------------- 

 

11 червня 2015 року районним центром СССДМ організовано чергове засідання районної координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань під головуванням заступника керівника апарату – начальника відділу організаційно-кадрової роботи райдержадміністрації обговорено стан здійснення протитуберкульозних заходів у районі, роботу кабінету ”Довіра” та здійснення профілактики соціально небезпечних захворювань у школах району.

За результатами розгляду вказаних питань прийнято ряд рішень.

-------------------------------- 

 

2 червня 2015 року у місті Золочеві у приміщенні благодійного фонду "Милосердний самарянин" відбулось продовження Спартакіади для дітей-інвалідів "Повір у себе", присвяченої Дню захисту дітей. У Спартакіаді взяли участь вихованці реабілітаційного центру для дітей-інвалідів (с. Білий Камінь) та діти-інваліди, об'єднані роботою благодійного фонду. Учасників заходу привітали: отець Михайло Сукмановський, голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, в.о. голови районної ради Андрій Леськів.

Вихованці міського центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" приготували показовий виступ, який став окрасою заходу. Діти мали змогу взяти участь у спортивних розвагах, спробували свої здібності при виготовленні ляльки-мотанки, декоративних свічок. Спільними зусиллями учасники зробили великий квітковий український вінок із девізом "Повір у себе".

На завершення заходу дітей чекали різноманітні призи та пригощання солодощами.

Організатори заходу: районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, сектор молоді та спорту, служба у справах дітей райдержадміністрації, волонтери.

-------------------------------- 

 

"Повір у себе" - діти з особливими потребами взяли участь у Спартакіаді з різних видів спорту

26 травня 2015 року в реабілітаційному центрі для дітей-інвалідів (с. Білий Камінь) відбулось відкриття Спартакіади для дітей з особливими потребами "Повір у себе", присвячене Міжнародному Дню захисту дітей. Діти мали змогу взяти участь у спортивній естафеті, шашковому турнірі, змаганнях з армрестлінгу, а також проявити свої художні здібності при розмальовуванні триметрового рушника із девізом Спартакіади. Переможці нагороджені грамотами, а всі учасники призами.

У заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Кукуруза та в. о. голови районної ради Андрій Леськів. «Всеукраїнська спартакіада “Повір у себе” серед дітей-інвалідів - це відкритий спортивний захід, що проводиться щорічно з метою підтримки у дітей-інвалідів цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітації дітей-інвалідів засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації у суспільство, залучення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості до проблем дітей-інвалідів.

Спартакіада має на меті:

- покращення фізкультурно-реабілітаційної та спортивної роботи серед дітей-інвалідів;

- залучення дітей-інвалідів до регулярних занять фізичною культурою і спортом, удосконалення методичних та навчальних програм з видів спорту для дітей-інвалідів;

- пропаганда фізичної культури і спорту серед дітей-інвалідів», - сказав перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Кукуруза вітаючи учасників заходу.

Продовження та урочисте закриття Спартакіади відбудеться 2 червня біля церкви Миколая Чарнецького у приміщенні благодійного фонду "Милосердний самарянин".

Організаторами заходу виступили сектор молоді та спорту райдержадміністрації та районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

-------------------------------- 

 

13 березня 2015 року вдруге доставлено гуманітарну допомогу від Мальтійської Служби Допомоги для сімей внутрішньо переміщених осіб з території тимчасово окупованої АР Крим та районів проведення АТО, які проживають у Золочівському районі.

Спеціалісти Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді передали надану гуманітарну допомогу, а саме: продукти харчування, миючі та чистячи засоби, засоби особистої гігієни, дитячі підгузники, розвиваючі ігри, 5 сім’ям вказаної категорії.

 

Допомога для сімей внутрішньо переміщених осіб

 

За сприяння директора Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ярослава Бордіяна 5 березня 2015 року доставлено гуманітарну допомогу від Мальтійської Служби Допомоги для сімей внутрішньо переміщених осіб з території тимчасово окупованої АР Крим та районів проведення АТО, які проживають у Золочівському районі.

Представниками Мальтійської Служби Допомоги та в.о. директора Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксаною Дужою та спеціалістом I категорії Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольгою Сагатою гуманітарну допомогу, а саме: електрочайники, кухонний посуд, продукти харчування, миючі та чистячи засоби, засоби особистої гігієни, дитячі підгузники, розвиваючі ігри, передано 4 сім’ям за місцем їх проживання.

 

26 січня 2015 року в. о. директора центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Оксана Дужа взяла участь в засіданні комісії з питань захисту прав дитини під головуванням заступника голови Золочівської РДА Романа Сухецького.

В ході засідання обговорено питання: затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах; позбавлення батьківських прав; майнові питання; визначення місця проживання малолітньої дитини. За підсумками засідання прийнято відповідні рішення.

 

21 січня 2015 року відбулось засідання комісії по розгляду заяв та скарг громадян щодо надання населенню субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого палива, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації, в якому взяла участь в. о. директора центру СССДМ Оксана Дужа. За підсумками комісії прийнято відповідні рішення.

 

21 січня 2015 року головний спеціаліст Ліана Реплянська спільно з спеціалістами управління соціального захисту населення та ССД райдержадміністрації взяла участь у виїзді Мобільної групи з надання практичної допомоги сім'я, які опинились у складних життєвих обставинах у Єлиховецій сільській раді.

В ході виїзду обстежено 14 сімей, які перебувають у банку даних сімей у СЖО, яким надано ряд консультацій з питань відповідального батьківства, попередження конфліктів, профілактики залежності та інше. Цього ж дня члени Мобільної групи взяли участь в опікунській раді Єлиховецької сільської ради на якій розглянуто питання неналежного виконання батьківських обов'язків та цільового використання грошової допомоги при народженні дитини у сім'ї в СЖО.

 

Аналітична довідка про роботу Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у 2014 році

 

Стаття "Сім'я - найкраща форма виховання"

Стаття "Проблема стигми та дискримінації щодо ВІЛ"

Стаття "Вагітність і ВІЛ"

Стаття "Відпочинок у Польщі"

Стаття "Захистимо себе від туберкульозу"

Стаття "Діти і ВІЛ"

 

26 грудня 2014 року під головуванням заступника голови Золочівської РДА Романа Сухецького відбулось засідання оперативного штабу з координації проведення оздоровчої компанії 2014 року. На засіданні розглядались питання про підсумки оздоровлення дітей у 2014 році та перспективи оздоровлення дітей влітку 2015 року.

В ході засідання в. о. директора центру СССДМ Оксана Дужа прозвітувала про оздоровлення 2 прийомних сімей та ДБСТ по сімейних путівках, профінансованих з районного бюджету, а також про відпочинок та оздоровлення дітей, військовослужбовців та мобілізованих, які брали участь в бойових діях АТО на сході країни.

За сприяння директора Львівського обласного центру СССДМ Ярослава Бордіяна, 2 групи дітей були запрошені у республіку Польща. Розважальні заходи, подорожі, екскурсії, а також проживання та харчування дітей відбулось за рахунок запрошуючої сторони.

 

24 грудня 2014 року спеціалістом Золочівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольгою Сагатою організовано засідання районної координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.

На засіданні, яке провів заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький розглядалися питання стану реалізації заходів щодо протидії поширення ВІЛ-інфекції, лікування та догляду людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, стану профілактичної роботи в населених пунктах району по виявленню захворювання на туберкульоз серед дитячого населення; організації роботи по виявленню захворювання на туберкульоз серед уразливих груп населення; підведення підсумків діяльності РКР у 2014 році; розроблення Плану роботи РКР на 2015 рік.

За підсумками засідання прийнято наступні рішення: ЦРЛ, ЗРЦСССДМ активізувати роботу щодо популяризації послуг, які можна отримати у кабінеті ”Довіра”, шляхом розміщення інформаційних матеріалів у друкованій пресі, радіо, на веб-сторінках установ; членам РКР активізувати проведення профілактичної роботи щодо попередження захворювання на туберкульоз дитячого населення в межах компетенції; ССД РДА, ЗРЦСССДС, протитуберкульозному диспансеру, УСЗН РДА координувати роботу щодо профілактики та виявлення захворювання на туберкульоз серед сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, внутрішньо-переміщених осіб з тимчасово окупованої території АР Крим та території проведення АТО; затвердити звіт секретаря РКР Ольги Спагатої за 2014 рік; прийняти запропонований секретарем План роботи на 2015 рік.

 

24 грудня 2014 року в. о. директора Оксана Дужа взяла участь в засідання комісії з питань захисту прав дитини під головуванням заступника голови Золочівської РДА Романа Сухецького. Під час засідання розглянуто: затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; позбавлення батьківських прав; дарування житла і майна неповнолітнім; затвердження індивідуальних планів дітей, які опинились у складних життєвих обставинах; влаштування дитини у районний дитячий будинок «Рідний дім». За підсумками засідання прийнято відповідні рішення.

 

24 грудня 2014 року головний спеціаліст центру СССДМ Ліана Реплянська спільно з спеціалістами управління соціального захисту населення та ССД райдержадміністрації взяла участь у виїзді Мобільної групи з надання практичної допомоги сім'я, які опинились у складних життєвих обставинах у Ремезовецьку сільську раду. В хорді проведеної роботи обстежено 4 сім'ї, які перебувають у банку даних сімей у СЖО, надано ряд консультацій з питань відповідального батьківства, попередження конфліктів, профілактики залежності та інше.

 

19 грудня 2014 року т. в. о. голови райдержадміністрації Володимир Недзельський, в. о. голови районної ради Андрій Леськів, заступник голови райдержадміністрації Роман Сухецький, в. о. директора Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Дужа виступили посланцями Святого Миколая.

З подарунками та вітаннями вони відвідали дитячий будинок сімейного типу, що на вулиці Шевченка у місті Золочеві та прийомні сім’ї району. Вихованці дитячого будинку підготували святкове театралізоване дійство. Усі діти отримали подарунки: солодощі, іграшки, ігри, книги, ранці від райдержадміністрації, районної ради та подарунки підготовлені Мальтійською службою допомоги.

Слова подяки звучали і від п’яти дітей з двох прийомних сімей у с. Скварява та у с. Струтин, Золочівського р-ну.

Також за кошти місцевих та районного бюджетів, закуплено та вручено солодкі подарунки дітям-інвалідам, дітям з опікунських сімей та вихованцям районного будинку «Рідний дім», що у с. Сасові. 

 

18 грудня 2014 року в районному Народному домі відбулись дві святкові вистави «Миколай мандрує по землі». Одна для дітей мобілізованих, військових задіяних в АТО та інша для дітей пільгових категорій району і дітей, переселених із зони АТО. Учасникам вистави вручено солодкі подарунки, закуплені за кошти районного бюджету. Захід організовано Центром СССДМ, сектором молоді та спорту та ССД райдержадміністрації. Вистава поставлена юними талановитими артистами - членами молодіжної громадської організації «Бужани».

 

17 грудня 2014 року головний спеціаліст центру СССДМ Ліана Реплянська спільно з спеціалістами ССД та управління соціального захисту населення райдержадміністрації взяла участь у виїзді Мобільної групи з надання практичної допомоги сім'я, які опинились у складних життєвих обставинах у Вороняцьку сільську раду. В хорді проведеної роботи обстежено 3 сім'ї переселенців із сходу країни та сім'ю чоловік якої перебуває в зоні АТО. В ході надано ряд консультацій з питань щодо захисту прав дітей.

 

16 грудня 2014 року у Львівському академічному духовному театрі «Воскресіння» відбулась святкова вистава для дітей соціально-незахищених категорій. В. о. директора Оксаною Дужою, за сприяння Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано участь дітей з дитячого будинку сімейного типу та дітей з Золочівського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів у цьому театральному дійстві.

Діти із захопленням спостерігали за акторами на ходулях, звуковими і вогняними ефектами та святковими конкурсами. Приємною і бажаною була зустріч з Святим Миколаєм, який по завершенні подарував солодкі гостинці усім учасникам.

 

12 грудня 2014 року з метою здійснення правового виховання та профілактики насильства в дитячому середовищі спеціалістом центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольгою Сагатою спільно з працівником служби у справах дітей Золочівської РДА в Ушнянській ЗОШ проведено тренінг «Ми маємо права».

Під час тренінгу обговорювались питання: історія становлення інституту прав дітей; права дітей передбачені Конвенцією ООН про права дитини; обов’язки дітей відповідно до правових та моральних норм; попередження насильства в сім’ї. Заходом охоплено 31 особу та надано 74 індивідуальні соціальні послуги. Захід відбувся за участі заступника голови Золочівської РДА Романа Сухецького.

 

11 грудня 2014 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький провів нараду по виконанню районної програми заходів для дітей пільгових категорій до Дня Святого Миколая. У нараді взяли участь начальник управління Державної казначейської служби України у Золочівському районі Львівської області Андрій Буковський, начальник фінансового управління РДА Галина Мудра, начальник служби у справах дітей РДА Наталія Малиновська, в.о. директора районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Оксана Дужа, завідувач сектору молоді та спорту РДА Ольга Климук, головний бухгалтер управління соціального захисту населення РДА Світлана Заяць, головний бухгалтер відділу освіти Марія Гладка.

На нараді розглядались питання щодо: стану закупівлі подарунків; організації святкових вистав «Миколай мандрує по землі» для дітей пільгових категорій та дітей військових, які перебувають в АТО. За підсумками наради дано доручення щодо забезпечення реалізації програми «До нас іде Святий Миколай».

 

Тренінг із профілактики ВІЛ/СНІДу у «Школі радості»

 

03 грудня 2014 року, за ініціативи Корпусу Миру США в Україні, у «Школі радості» відбувся тренінг із профілактики ВІЛ/СНІДу. Проводив його гість із столиці - Радислав Петрів, тренер Корпусу Миру США в Україні. Учасниками тренінгу стали учителі основ здоров’я, практичні психологи та соціальні педагоги, педагоги-організатори загальноосвітніх шкіл району, лікарі, соціальні працівники Золочівщини – усього 33-є представників різних галузей. Організаторами та координаторами цього заходу виступили – дирекція Золочівського НВК, педагог–організатор «Школи радості», Надії Гошко та спеціаліст ЗРЦСССМ Ольга Сагата.

В ході тренінгу проведено тестування, обговорення тем, завдань, проблем ВІЛ-інфікованих. Набуті знання поповнилися новим змістом і формою, саме це допоможе учасникам тренінгу у подальшій роботі із дітьми та дорослими, аби запобігти та убезпечити. Слова подяки та запрошення приїхати знову на Золочівщину прозвучали від заступника голови Золочівської РДА Романа Сухецького.

 

27 листопада 2014 року у райдержадміністрації відбулось засідання колегії з питань: забезпечення прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на території Золочівського району; затвердження нової редакції Програми заходів для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців районного дитячого будинку "Рідний дім", дітей-інвалідів до дня Святого Миколая; проекту «Комплексної цільової програми соціальної підтримки населення Золочівського району на 2015-2018 роки»; інше. За підсумками засідання колегії дано відповідні доручення.

 

19 листопада 2014 року головний спеціаліст центру СССДМ Ліана Реплянська спільно з спеціалістами ССД та управління соціального захисту населення райдержадміністрації взяла участь у виїзді Мобільної групи з надання практичної допомоги сім'ям, які опинились у складних життєвих обставинах у Великополюхівську сільську раду.

В хорді проведеної роботи обстежено 2 сім'ї, які перебувають у банку даних сімей у СЖО, надано ряд консультацій з питань відповідального батьківства, попередження конфліктів, профілактики залежності та інше.

 

13 листопада 2014 року у сесійній залі районної ради громадською організацією «Західноукраїнський центр «Жіночі перспективи» за підтримки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації відбувся круглий стіл «Участь жінок у прийнятті рішень на різних рівнях: можливості збільшення», з метою обговорення ситуації, яка склалась з представництвом жінок на різних рівнях прийняття рішень та напрацювання дієвих механізмів її покращення. У роботі кругломо столу взяли участь спеціалісти та фахівці із соціальної роботи Золочівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

 

05 листопада 2014 року головний спеціаліст центру СССДМ Ліана Реплянська спільно з спеціалістами управління соціального захисту населення та ССД райдержадміністрації взяла участь у виїзді Мобільної групи з надання практичної допомоги сім'я, які опинились у складних життєвих обставинах у Підлипецьку сільську раду.

В хорді проведеної роботи обстежено 5 сімей, які перебувають у банку даних сімей у СЖО, надано ряд консультацій з питань відповідального батьківства, попередження конфліктів, профілактики залежності та інше.

 

31 жовтня 2014 року у залі засідань районної ради відбулися урочистості з нагоди Дня працівника соціальної сфери за участю представників усіх районних служб, які займаються соціальними питаннями, зокрема і районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Присутніх із професійним святом привітав голова районної ради Володимир Недзельський. перший заступник голови Золочівської РДА Андрій Кукуруза і заступник голови районної ради Андрій Леськів. Кращим працівникам соціальної сфери вручили грамоти від райдержадміністрації та районної ради.

Щодо нагородження центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, то грамотами нагороджено фахівців із соціальної роботи: Сушанську Наталію, Брояка Андрія, Торську Ольгу, Голик Людмилу, Пелех Ірину.

Завершилися урочистості святковим концертом аматорів сцени Золочівщини.

 

22 жовтня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк та в. о. директора районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Оксана Дужа вручили шкільні портфелі дітям, батьки яких постраждали або беруть безпосередню участь в антитерористичній операції.

Портфелі для малечі передані директором Львівського обласного центу для сім'ї, дітей та молоді Ярославом Бордіяном за співпраці з організацією взаємодії та комунікації українців Німеччини (м. Єрфурд).

 

21 жовтня 2014 року з робочим візитом у Золочівський район завітала Міністр соціальної політики Людмила Денісова. Під час візиту міністр побувала у Золочівському районному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів (с. Білий Камінь), зустрілася із переселенцями зі Східної України, що проживають у селі Білий Камінь. Людмила Денісова провела робочу нараду у сесійній залі районної ради за участю голови райдержадміністрації Івана Стецюка, керівників та працівників соціальної сфери Золочівського, Перемишлянського, Миколаївського районів і міста Новий Розділ. Міністр розповіла, що нового впроваджено Урядом.

Повідомила, що урядовими документами надано право призначати щомісячну адресну допомогу громадянам, які тимчасово перемістилися з окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

В ході зустрічі фахівцями центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді піднімалось питання щодо недопущення скорочення посад фахівців із соціальної роботи та подальшого дотаційного фінансування їх з державного бюджету .

На зустрічі був присутній директор Львівського обласного центру соціальних служб для сім'Ї, дітей та молоді Ярослав Бордіян, а також директори Перемишлянського, Миколаївського та Золочівського районів.

 

20 жовтня 2014 року у райдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини, в якій взяла участь в. о. директора центру СССДМ Оксана Дужа. Під час засідання обговорено питання: позбавлення батьківських прав; питання майна дітей; розгляд і затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. За підсумками засідання прийнято відповідні рішення.

 

08 жовтня 2014 року спеціалістом I категорії центру СССДМ Ольгою Сагатою спільно з спеціалістами управління соціального захисту населення та ССД райдержадміністрації здійснено виїзд Мобільної групи з надання практичної допомоги сім'ям, які опинились у складних життєвих обставинах у Великополюхівській сільській раді.

 

В ході проведеної роботи обстежено 2 сім'ї, які перебувають у банку даних сімей у СЖО, надано ряд консультацій з питань відповідального батьківства, попередження конфліктів, профілактики залежності та інше.

 

26 вересня 2014 року ССД райдержадміністрації організовано засідання комісії з питань захисту прав дитини, в якому взяли участь керівники Золочівського районного центру СССДМ, КМСД, ЦРЛ, відділу освіти, УСЗН.

Під час засідання обговорено питання: визначення місця проживання дітей; стану утримання та виховання дітей; затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; затвердження індивідуальних планів дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. Провів засідання заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький. За підсумками прийнято відповідні рішення.

 

25 вересня 2014 року у сесійній залі Золочівської районної ради відбулася нарада-семінар міських, селищного, сільських голів. У порядку денному висвітлювалось питання про можливі шляхи збереження посад фахівців соціальної роботи за рахунок коштів місцевого бюджету. По даному питанні виступила в. о. директора Оксана Дужа.

 

19 вересня 2014 року спеціалістом Золочівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольгою Сагатою організовано засідання районної координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.

На засіданні, яке провів заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький розглядалися питання:

1. Проблема вживання алкоголю та шляхи її вирішення в межах компетенції служби у справах дітей;

2. Про стан здійснення профілактики ВІЛ-інфекції, туберкульозу та інших соціально небезпечних захворювань у навчальних закладах району;

3. Проведення інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на формування стандартів позитивної поведінки, безпечного способу життя щодо інфікування ВІЛ серед сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

За підсумками засідання вирішено:

1. Відділу освіти РДА активізувати проведення заходів спрямованих на раннє виявлення дітей схильних до вживання алкоголю та проведення комплексу заходів з метою підвищення їхньої самооцінки;

2. Відділу освіти РДА, ЗРЦСССДМ, ССД РДА організувати пошук волонтерів-психологів, які мають бажання надавати консультативні послуги чоловікам, які повертаються із зони проведення АТО;

3. ЗРЦСССДМ здійснити пошук громадських організацій, які займаються питанням соціально-психологічної реабілітації воїнів АТО, з метою залучення їх до допомоги особам, які перебували в зоні проведення АТО, та до підготовки волонтерів-психологів у Золочівському районі;

4. Відділу освіти РДА, ЗРЦСССДМ забезпечити проведення інформаційно просвітницьких профілактичних заходів та анкетування на рівень обізнаності щодо шляхів поширення ВІЛ до Дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми; ЗРЦСССДМ активізувати роботу щодо популяризації здорового способу життя, профілактики негативних явищ в дитячому середовищі;

5. Фахівцям із соціальної роботи ЗРЦССДМ забезпечити надання соціальних послуг з питань формування стандартів позитивної поведінки, безпечного способу життя щодо інфікування ВІЛ серед осіб груп ризику.

 

18 вересня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк провів нараду щодо багатодітної сім’ї Грушецьких, яка опинились у складних життєвих обставинах, а саме подальшого використання Грушецькими приміщення центру реабілітації інвалідів Золочівської районної асоціації інвалідів "Гарт". У нараді взяли участь перший заступник голови Золочівської РДА Андрій Кукуруза, заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький, начальник сектору молоді та спорту РДА Ольга Климук, головний спеціаліст сектору молоді та спорту РДА Андрій Стельмах, начальник відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді РДА Оксана Дужа, начальник служби у справах дітей РДА Наталія Малиновська, начальник управління соціального захисту населення РДА Ігор Уличний, завідувач сектору контролю РДА Любов Гучко, начальник юридичного відділу РДА Мар'яна Купин, голова районної асоціації інвалідів Марія Семенчук, головний державний ветеринарний лікар Степан Козак.

 

26 серпня 2014 року відбулось засідання комісії по розгляду заяв та скарг громадян щодо надання населенню субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого палива, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації, в якому взяла участь в. о. директора центру СССДМ Оксана Дужа.

За підсумками комісії прийнято відповідні рішення.

 

11 липня 2014 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький провів спільну нараду з директором районного центру СССДМ Оксаною Дужою, начальником відділу опіки сектору профілактики бездоглядності та безпритульності серед дітей Андрієм Рибкою, завідувачем сектору профілактики бездоглядності та безпритульності дітей Іриною Благовісною, методистом відділу освіти Світланою Ікалюк, завідувачем дитячої консультації Золочівської ЦРЛ Євгенією Пітушевською, начальником сектору КМСД Золочівського РВ ГУМВС України у Львівській області Оксаною Березіною, Ремезівцівським сільським головою Дмитром Лісовим, фахівцем із соціальної роботи Ольгою Торською щодо ситуації, яка склалася у сім’ї, що перебуває у складних життєвих обставинах.

За підсумками наради дано протокольні доручення учасникам наради.

 

 

8 липня 2014 року з метою проведення соціально-психологічної, профілактичної роботи щодо попередження вчинення насильства серед дітей та молоді у ДПЗВ ”Сокіл” із дітьми, які перебувають на оздоровленні, фахівцями із соціальної роботи центру СССДМ проведено:

- тренінг “Діти і насильство” (охоплено 13 осіб);

- профілактичну ігротеку “Ми за здоровий спосіб життя!” (охоплено 13 осіб).

 

8 липня 2014 року відбувся вже другий спільний виїзд представника благодійного фонду Максима Бондаренка, спеціаліста ЗРЦСССДМ Ольги Сагатої та фахівця із соціальної роботи Мирослави Ярової у с. Струтин Золочівського району, де проживають дві кримсько-татарські родини, які прибули на тимчасове проживання.

З метою надання гуманітарної допомоги сім’ям переселенців з АР Крим, які проживають на території Золочівського району, ЗРЦСССДМ вже більше місяця за сприяння директора Львівського обласного центру СССДМ Яослава Бордіяна співпрацює із міжнародним благодійним фондом Карітас України.

Під час виїзду 2 родинам було доставлено гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування, засобів особистої гігієни для дітей та дорослих. Родини дякували за допомогу, підтримку, розгляд їх проблем та конкретні пропозиції щодо їх вирішення.

Також в ході зустрічі представників МБФ Карітас України побували у Золочівському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де було досягнуто домовленості про подальшу співпрацю щодо надання гуманітарної допомоги продуктами харчування та допомоги у вирішенні побутових проблем даних сімей, зокрема оплати комунальних послуг за місцем їх тимчасового проживання.

 

25 червня 2014 року з метою проведення соціально-психологічної, профілактичної роботи щодо запобігання негативним явищам серед дітей та молоді у ДПЗВ ”Сокіл” із дітьми, які перебувають на оздоровленні, фахівцями із соціальної роботи центру СССДМ проведено:

- бесіду “Шкідливі звички” (охоплено 12 осіб);

- бесіду “Бережемо здоров'я" (охоплено 12 осіб);

- профілактичну ігротеку “Ми за здоровий спосіб життя!” (охоплено 24 особи).

 

3 червня 2014 року заступник голови РДА Роман Сухецький та заступник голови районної ради Андрій Леськів взяли участь в заходах, присвячених Міжнародному Дню захисту дітей, які відбулись у реабілітаційному центрі для дітей-інвалідів (с. Білий Камінь).

В ході заходів для дітей була організована екскурсія в музей-садибу Маркіяна Шашкевича у селі Підлисся, відкриття альтанки в реабілітаційному центрі, спонсором якої виступив ТЗОВ «Агрокультура-Захід» а після цього ігрові заходи "Подорож країною дитинства", проведені фахівцями із соціальної роботи центру СССДМ. Організаторами заходів виступили в. о. директора районний центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді Оксана Дужа та завідувач сектору молоді та спорту управління з питань освіти, молоді та спорту РДА Ольга Климук.

 

3 червня 2014 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький провів чергове засідання районної координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, організовану спеціалістом Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – секретарем ради – Ольгою Сагатою.

На засіданні розглядалися питання:

1. Про стан здійснення протитуберкульозних заходів у районі.

2. Про роботу кабінету ”Довіра”.

3. Про реалізацію державної молодіжної політики на території Золочівського району.

4. Різне.

За результатами розгляду вказаних питань прийнято ряд рішень, серед яких:

1. Протитуберкульозному диспансеру, ЦРЛ, ЗРЦСССДМ забезпечити широке інформування населення про методи профілактики, діагностики та лікування туберкульозу шляхом розповсюдження соціально рекламної інформації, через виступи у засобах масової інформації.

2. ЦРЛ, ЗРЦСССДМ, протитуберкульозному диспансеру підготувати звернення в Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА щодо вирішення питання туберкулінодіагностики дітей.

3. ЦРЛ, ЗРЦСССДМ, УПСЗН, ССД РДА активізувати роботу щодо популяризації послуг, які можна отримати в кабінеті “Довіра”, серед населення району.

4. Управлінню у питань освіти, молоді та спорту РДА, ЗРЦСССДМ, ССД РДА забезпечити проведення інформаційно-просвітницьких заходів для дітей у літній період.

 

Відзначено День захисту дітей

У перший літній день в Золочеві, як і у всьому світі, відзначали добре і радісне свято – День захисту дітей.

На жаль, погода намагалась зіпсувати настрій, але їй це не вдалося. Учасники дитячого розважально-пізнавального квесту "Подорож країною дитинства", який відбувся у спортивному залі ЗОШ № 1, отримали багато позитиву та радості. «Веселим океаном розваг» мандрували 4 команди школярів, зупиняючись на пристанях біля островів: «Острів скарбів», «Казковий острів», «Острів піратів», «Острів Наминайко», «Острів Веселунчик», та «Острів художників». Цікава подорож - захоплюючі конкурси та завдання чекали на учасників: юні моряки малювали, складали казки, годували один одного яблуками, створювали образ грози морів пірата, балансували "на хвилях" та інше. За правильні відповіді чи виконання завдання мандрівники отримували призові фішки. Команда «Промінчики» Золочівської ЗОШ № 1 посіла ІІІ місце, «Живчики» Золочівської ЗОШ № 2 – ІІ місце.

І місце розділили між собою «Сміливчики» Золочівського НВК «Школа радості» та команда із найменшою кількістю учасників «Блискавки» Золочівської ЗОШ № 4, які назбирали однакову кількість фішок, аж 32.

З нагоди свята дітей вітали перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Кукуруза (спонсор цього свята) та заступник голови райдержадміністрації Роман Сухецький.

Всі учасники отримали море радості, захоплення та чудових квітів з повітряних кульок. Організаторами свята виступили відділ молоді та спорту управління з питань освіти, молоді та спорту райдержадміністрації (О. Климук) та центр соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді (О. Дужа). Свято вдалось завдяки злагодженій праці команди фахівців із соціальної роботи, які підготували атрибути, емблеми свята, конкурсні завдання, виступили господарями островів та лоцманами екіпажів. Дитячі посмішки стали найкращою нагородою та подякою для організаторів, а особливо - для спонсорів свята. А у вівторок, 3 червня, таку ж мандрівку фахівці із соціальної роботи центру СССДМ проведуть для дітей-інвалідів у Золочівському районному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів у селі Білий Камінь.

 

15 травня 2014 року у день відзначення Міжнародного дня сім’ї, у Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 фахівцями із соціальної роботи проведено груповий захід на тему "Моя ідеальна сім'я". Метою даного тренінгу є сприяння зміцненню взаєморозуміння між підлітками й батьками; формування навичок ефективної комунікації в системі "діти-батьки"; розвиток вмінь розв'язання конфліктних ситуацій; формування у підлітків усвідомлення важливості власної відповідальної поведінки. Заходом охоплено 22 особи та надано 66 індивідуальних соціальних послуг. Серед учасників, також розповсюджено соціально рекламну продукцію з даної тематики.

 

15 травня 2014 року у ЗОШ № 1 м. Золочева фахівцями із соціальної роботи проведено груповий захід на тему "Конфлікти у школі". Захід включав у себе тематичний міні-лекторій та бесіду з елементами тренінгу. Мета заходу: сприяння зміцненню взаєморозуміння між підлітками, батьками та вчителями, формування навичок розв’язання конфліктних ситуацій, усвідомлення важливості власної відповідальної поведінки. Заходом охоплено 29 осіб, надано 87 індивідуальних соціальних послуг.

 

12 травня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк провів засідання колегії райдержадміністрації на якій розглянуто питання: уточнення Золочівського районного бюджету на 2014 рік; фінансування за кошти районного бюджету посад фахівців із соціальної роботи центру СССДМ, а також підготовки до проведення оздоровчої кампанії учнівської молоді влітку 2014 року; проекту районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2014 – 2018 роки; затвердження Програми заходів для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців районного дитячого будинку "Рідний дім", дітей-інвалідів до Дня Святого Миколая.

За підсумками засідання колегії прийнято відповідні рішення та дано доручення керівникам управлінь, відділів РДА, окремих служб району.

 

29 квітня 2014 року голова Золочівської РДА Іван Стецюк провів нараду-семінар з міськими, селищним, сільськими головами. Одним з питань, яке розглядалось, це припинення фінансування з державного бюджету фахівців соціальної роботи, подальше їх скорочення та можливе збереження посад за рахунок коштів з районного бюджету. У нараді взяла участь в. о. директора Оксана Дужа.

 

Напередодні світлого свята Воскресіння Христового голова РДА Іван Стецюк, заступник голови РДА Роман Сухецький, в. о. директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Дужа відвідали дитячий будинок сімейного типу (м. Золочів) та районний дитячий будинок "Рідний дім" (с. Сасів).

Голова райдержадміністрації привітав вихованців із прийдешніми Великодніми святами, а також подарував кожному невід'ємний атрибут Великоднього кошика – паску.

 

24 березня 2014 року відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

З метою профілактики розповсюдження даного захворювання у дитячому середовищі, фахівцями із соціальної роботи Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у період з 18 по 25 березня 2014 року у загальноосвітніх навчальних закладах району проведено профілактичну акцію “Час діяти – захисти себе від туберкульозу!”.

В рамках акції відбулося 26 групових заходів з питань профілактики туберкульозу, шляхів діагностики та лікування даного захворювання. Профілактичною акцією, організованою спеціалістом центру СССДМ Ольгою Сагатою, охоплено 515 осіб, надано 565 індивідуальних соціальних послуг. 19 березня 2014 року у приміщенні Струтинської сільської ради фахівцем із соціальної роботи Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено семінар на тему ”Відповідальне материнство - гарантія гармонійного розвитку малюка”.

Мета заходу - ознайомлення вагітних жінок та жінок, які народили дитину, з основними засадами виховання дітей на ранніх етапах життя. Семінар організовано в рамках роботи консультативного пункту при Золочівській районній жіночій консультації. Захід включав у себе бесіду з елементами тренінгу з питань підготовки до материнства та поява малюка в родині, основні засади відповідального батьківства, принципи сімейного виховання. Учасницям заходу роздано буклети, що висвітлюють основні кроки розвитку відповідального материнства.

 

3 березня 2014 року спеціалістом Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольгою Сагатою організовано чергове засідання районної координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, яку провів заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький за порядком денним

1. Про стан здійснення первинної профілактики щодо протидії ВІЛ-інфекції, туберкульозу, наркоманії;

2. Про стан здійснення профілактичної роботи з дітьми, які перебувають на обліку в КМСД. Реалізація заходів із попередження продажу алкогольних напоїв неповнолітнім.

За результатами розгляду вказаних питань було вирішено:

1. Золочівському районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЗРЦСССДМ) продовжити реалізацію запланованих заходів.

2. Управлінню з питань освіти молоді та спорту РДА провести анкетування у школах району на предмет визначення рівня обізнаності щодо шляхів передачі ВІЛ-інфекції впродовж жовтня - грудня 2014 року.

3. Золочівському РВ ГУ МВС України у Львівській області забезпечити участь під облікових дітей у профілактичних заходах ЗРЦСССДМ.

4. Золочівському РВ ГУ МВС України у Львівській області спільно з фахівцями із соціальної роботи ЗРЦСССДМ активізувати роботу з проведення профілактичних рейдів щодо попередження продажу алкогольних напоїв неповнолітнім.

Координаційну раду з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань організувала спеціаліст відділу соціальної роботи Ольга Сагата.

 

З метою попередження вчинення правопорушень серед дітей та молоді 18 лютого 2014 року у Золочівському професійному ліцеї (ЗПЛ) фахівцями із соціальної роботи Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ЗРЦСССДМ Іриною Пелех та Андрієм Брояко спільно з психологом Золочівського професійного ліцею Наталією Волошин було проведено захід, який включав анкетування та діагностику на визначення схильності до адиктивної, агресивної та деліквентної поведінки неповнолітніх, які вчинили, або схильні до правопорушень, що навчаються у ЗПЛ. Захід відбувся відповідно до спільного плану ЗРЦСССДМ та ЗПЛ. Охоплено 11 осіб - учнів ЗПЛ.

 

12 лютого 2014 року у Золочівському районному центрі зайнятості відбулась робоча зустріч з начальником відділу молоді та спорту управління з питань освіти, молоді та спорту Золочівської РДА Климук О.М., в. о. директора центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Дужої О.Р., голови методичної комісії з професії «кравець, соціальний робітник, майстер виробничого навчання Золочівського професійного ліцею Вітко Н. І., інспектором відділу кадрів ВАТ «Золочівська швейна фабрика» Кудерявець С.Д. та працівниками центру зайнятості щодо проведення у першому півріччі 2014 року профорієнтаційного заходу «Мандри у професійне завтра».

За результатами зустрічі прийнято позитивне рішення щодо проведення спільної профорієнтаційної роботи та проведення у березні-квітні 2014 року профорієнтаційного заходу для учнівської молоді «Мандри у професійне завтра, та погоджено ряд превентивних заходів щодо його організації.

 

24 січня 2014 року у дитячому будинку "Рідний дім" в с. Сасів фахівцями із соціальної роботи проведено груповий захід на тему "Дружба єднає серця". Мета заходу: згуртування групи і побудова ефективної командної взаємодії. Заняття було спрямоване на розвиток доброзичливості та емоційного співпереживання в середині дитячого колективу. Захід включав у себе бесіду з елементами тренінгу, вікторини, ігротеки, а також майстер клас з аеродизайну (виготовлення композицій з повітряних кульок). Заходом охоплено 25 дітей.

 

З метою окреслення пріоритетних напрямків діяльності, вироблення стратегії соціальної роботи на 2014 рік, набуття нових професійних знань, 17 січня 2014 року проведено методичний семінар ”Перспективи діяльності на 2014 рік” для фахівців із соціальної роботи за підсумками колегії департаменту соціального захисту населення ЛОДА.

Участь у роботі семінару взяв заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький, який відкриваючи захід, зазначив, що з метою повного охоплення соціальною підтримкою найуразливіших категорій населення на Золочівщині були введені посади фахівців із соціальної роботи. Основне призначення фахівця із соціальної роботи – виведення сімей із складних життєвих обставин. Для цього необхідно бути помічником, координатором та порадникам в громаді ”.

Семінар проведено в. о. директора ЗРЦСССДМ Оксаною Дужою та спеціалістами ЗРЦСССДМ Ліаною Реплянською та Ольгою Сагатою.

На семінарі були розглянуті питання:

1. Перспективи діяльності Золочівського РЦСССДМ на 2014 рік.

2. Виявлення, облік та здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

3. Розвиток альтернативних форм опіки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

4. Ведення діловодства.

За підсумками проведення семінару визначено порядок подання звітності у 2014 році, роз’яснено процедуру поновлення банку даних сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, дано доручення окремим фахівцям щодо ведення узагальнених банків даних сімей та осіб незахищених категорій.

 

20 грудня 2013 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький провів засідання спостережної комісії, на якому розглядалися питання: про стан здійснення соціальної роботи з громадянами, які засуджені до покарання без позбавлення волі та надання їм соціальних гарантій, передбачених законодавством; щодо затвердження звіту про роботу спостережної комісії за 2013 рік.

У комісії взяла участь спеціаліст відділу соціальної роботи Ольга Сагата та фахівці із соціальної роботи. По завершенні прийнято рішення сприяти у співпраці Золочівського РЦСССДМ, Золочівського районного центру зайнятості, управління соціального захисту райдержадміністрації щодо отримання повного пакету соціальних послуг такими особами.

 

З вітаннями від Святого Миколая, 19 грудня 2013 року перший заступник голови Золочівської РДА Михайло Бучковський, разом з начальником управління з питань освіти, молоді та спорту РДА Іваном Божаківським, начальником відділу соціальної роботи районного ЦСССДМ Оксаною Дужою, начальником відділу у справах молоді та спорту Ольгою Климук завітали у дитячий будинок сімейного типу, що у м. Золочеві.

Діти зустріли гостей святковим дійством - казковою виставою "Ой хто, хто Миколая любить". У виконанні вихованців звучали пісні та вірші, присвячені Святому Миколаю. По завершенні зі словами вітань до дітей та мами-виховательки звернувся Михайло Бучковський.

Він подякував за виховання, належний догляд та побажав добра, здоров'я, успіхів у навчанні та здійснення їх мрій та бажань. Того ж дня з дарунками відвідали прийомні сім'ї Болюбаш та Брояновського у яких виховується п’ять прийомних дітей.

 

18 грудня 2013 року у районному Народному домі відбулася святкова вистава, присвячена дню Св. Миколая, підготовлена молодіжною громадською організацією «Бужани» під керівництвом Катерини Тихонової.

Перед початком вистави працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з відділом молоді та спорту управлінням з питань освіти, молоді та спорту РДА, були вручені подарунки учасникам вистави.

Святкове дійство відкрив заступник голови райдержадміністрації Роман Сухецький, який привітав дітей з цим казковим святом.

 

11 грудня 2013 року головним спеціалістом Ліаною Реплянською організовано засідання комісії для здійснення координації між суб’єктами соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, під головуванням заступника голови Золочівської РДА Романа Сухецького. "Важливим є раннє виявлення проблемних сімей та вироблення заходів, щодо подолання кризових ситуацій шляхом повного охоплення соціальними послугами сімей, які потрапили у складні життєві обставини", - сказав Р. Сухецький.

На засіданні комісії Л. Реплянська прозвітувала: про проведену роботу з сім’ями та особами, які перебували під соціальним супроводом (справи соціального супроводу 24 сімей та 3 осіб); про проведену роботу з сім’ями, у яких не підтвердились складні життєві обставини (акти соціального інспектування 27 сімей).

Також ознайомила з матеріалами соціального інспектування сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах (акти соціального інспектування 4 сімей).

На засіданні комісії були присутні: начальник відділу соціальної роботи центру СССДМ О. Дужа, яка наголосила на основних причинах виникнення складних життєвих обставин в сім'ях, шляхи їх подолання та важливу роль суб'єктів соціальної роботи, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Н. Малиновська, методист районного методичного кабінету, управління з питань освіти, молоді та спорту C. Вовнянка, начальник групи кримінальної міліції у справах дітей РВ ГУМВС України у Львівській області О. Березіна, державний соціальний інспектор управління соціального захисту населення райдержадміністрації В. Шумакова, начальник сектору ДІМ В. Мосціцький.

 

10 грудня 2013 року спеціалістом відділу соціальної роботи Ольгою Сагатою організовано засідання районної координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.

Провів координаційну раду заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький за порядком денним:

1. Забезпечення ефективності роботи кабінету ”Довіра”.

2. Стан виконання заходів з профілактики ВІЛ-інекції/СНІДу в районі.

3. Здійснення невідкладних заходів щодо виявлення хворих з підозрою на туберкульоз у закладах загальної лікувальної мережі.

4. Здійснення профілактики негативних явищ та соціально небезпечних захворювань у загальноосвітніх навчальних закладах району.

5. Підведення підсумків діяльності РКР у 2013 році.

6. Розроблення Плану роботи на 2014 рік.

За результатами розгляду вказаних питань прийнято ряд рішень, серед яких:

1. Золочівській РДА, ЦРЛ 24 грудня 2013 року організувати урочисте відкриття кабінету ”Довіра”.

2. ЦРЛ активізувати роботу щодо популяризації послуг, які можна отримати у кабінеті “Довіра”, серед населення району.

3. ЗРЦСССДМ, УПСЗН, ССД РДА інформувати найуразливіші категорії населення про роботу кабінету “Довіра”, при наявності потреби, скеровувати клієнтів для отримання медичного консультування та допомоги.

4. ЦРЛ вивчити питання можливості облаштування окремих приміщень для обслуговування ВІЛ-інфікованих жінок у пологовому відділенні ЦРЛ.

5. Протитуберкульозному диспансеру, ЦРЛ погодити графік виїздів виїзного флюорографа із Золочівською РДА.

6. ЗРЦСССДМ сприяти організації громади населених пунктів для проведення обстежень при виїзді виїзного флюорографа.

7. Управлінню з питань освіти, молоді та спорту РДА, ЗРЦСССДМ налагодити ефективну співпрацю між соціальними педагогами, психологами шкіл та фахівцями із соціальної роботи щодо проведення спільних групових профілактичних заходів з питань профілактики негативних явищ та соціально небезпечних захворювань.

8. Управлінню з питань освіти, молоді та спорту РДА посилити контроль за дотриманням правил використання дезінфікуючих засобів технічними працівниками шкіл району.

 

9 грудня 2013 року проведено нараду з фахівцями із соціальної роботи ЗРЦСССДМ.

На нараді розглядалися питання: про підготовку статистичного звіту за 2013 рік; про результати атестації фахівців із соціальної роботи ЗРЦСССДМ; про здійснення роботи із неповнолітніми, засудженими до покарань без позбавлення волі; про подання щоквартальної інформації про роботу з особами, що мають шкідливі звички. Нарада відбулась під головуванням заступника голови Золочівської РДА Романа Сухецького, який зазначив: "Необхідно посилити роботу з надання правової консультативної допомоги незахищеним категоріям населення, сім'ях та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, особливу увагу приділити особам, які звільнились з місць позбавлення волі та особам засудженим до покарань без позбавлення волі". Запрошеною для проведення навчання фахівців з соціальної роботи була начальник юридичного відділу райдержадміністрації Мар'яна Купин, яка висвітлила питання регулювання трудових відносин, робочого часу і часу відпочинку відповідно до чинного законодавства, способів і методів захисту прав людини.

 

З метою сприяння формуванню толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД у період з 18 по 29 листопада 2013 року фахівці із соціальної роботи Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за сприяння управління з питань освіти, молоді та спорту Золочівської райдержадміністрації провели групові профілактичні заходи у школах району в рамках профілактичної акції “Поінформований означає озброєний”.

В рамках акції відбулося 25 групових заходів, якими охоплено 561 особа; розповсюджено 85 шт. соціально рекламної продукції

Основна тематика профілактичних заходів:

- попередження ризикованої щодо ВІЛ поведінки;

- небезпеки ризикованої поведінки для здоров’я підлітків;

- толерантне ставлення до людей, яких торкнулася проблема ВІЛ/СНІДу.

 

20 листопада 2013 року в приміщенні читального залу центральної районної бібліотеки відбувся "круглий стіл" під головуванням заступника голови райдержадміністрації Романа Сухецького з нагоди Всесвітнього дня дитини на тему: "Актуальні проблеми забезпечення прав і законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", де розглядались питання забезпечення прав дітей на оздоровлення, на працю, на сімейне виховання.

В обговоренні питань круглого столу, а саме: працевлаштування осіб з числа дітей-сиріт, влаштування дітей-сиріт у сімейні форми виховання, будівництва дитячого будинку сімейного типу взяла участь начальник відділу соціальної роботи Оксана Дужа. В ході роботи напрацьовано пропозиції щодо зворотного зв'язку з опікунами та піклувальниками про здійснення системи моніторингу за якістю надання послуг з оздоровлення, освіти, медичного обслуговування, соціального захисту. Такий моніторинг надасть можливість оперативно реагувати відповідним службам для покращення якості та ефективності таких соціальних послуг.

 

19 листопада 2013 року голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий провів нараду з Золочівським деканом УГКЦ о. Михайлом Сукмановським, начальником фінансового управління РДА Галиною Мудрою, начальником відділу соціальної роботи ЗРЦСССДМ Оксаною Дужою щодо реалізації проекту фонду "Милосердний самарянин" м. Золочів по будівництву басейну для дітей з особливими потребами відповідно до рамкової угоди між НАК "Нафтогаз України" та Львівською облдержадміністрацією.

 

З метою реалізації стандарту надання послуг із соціальної профілактики торгівлі людьми, затвердженого наказом Мінсоцполітики України № 458 від 30.07.2013 року, у період з 4 по 8 листопада 2013 року фахівці із соціальної роботи Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели групові профілактичні заходи з учнями 9-11 класів шкіл району в рамках профілактичної акції "Мрій обережно!".

В рамках акції проведено 19 групових заходів, якими охоплено 383 особи.

Основна тематика профілактичних заходів:

- попередження торгівлі людьми;

- навчання та працевлаштування молоді за кордоном.

 

25 жовтня 2013 року головним спеціалістом Ліаною Реплянською організовано засідання комісії для здійснення координації між суб’єктами соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, під головуванням заступника голови Золочівської РДА Романа Сухецького

В ході засідання розглянуто питання:

1. Ознайомлення з матеріалами соціального інспектування сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах (акти соціального інспектування 24 сімей).

2. Звіт про проведену роботу з сім’ями та особою, які перебували під соціальним супроводом (справи соціального супроводу 7 сімей та 1 особи).

3. Роботу з сім’ями, у яких не підтвердились складні життєві обставини (акти соціального інспектування 162 сім'ї).

 

17 жовтня 2013 року з метою створення ефективної системи захисту громадян від соціальних ризиків, визначення основних причин виникнення складних життєвих обставин в сім'ях, в Золочівській райдержадміністрації відбувся обласний семінар на тему "Реалізація соціальних ініціатив Президента України щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення. Раннє виявлення проблемних сімей та вироблення заходів щодо шляхів подолання кризових ситуацій". У семінарі взяли участь директор Львівського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ярослав Бордіян; начальник управління соціального обслуговування та захисту населення департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Тетяна Медвідь; головний лікар лікарні ОХМАДИТ у м. Львів Ігор Бакум; заступник начальника управління соціального обслуговування та захисту населення департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Іван Слободян та керівники районних служб соціального захисту, медицини, освіти Золочівського, Буського, Бродівського та Перемишлянського районів.

Вітаючи учасників голова Золочівської РДА Ярослав Окрепкий зазначив,- "Лише комплексний підхід та міжгалузева взаємодія соціальних служб, освіти, медицини, правоохоронних органів, щодо раннього виявлення сімей у СЖО та вчасного надання їм допомоги та підтримки є запорукою збереження формування повноцінного громадянського суспільства. Захист прав найуразливіших категорій населення – один із пріоритетів соціальних ініціатив Президента України".

У ході семінару піднімалися питання: основні причини виникнення складних життєвих обставин в сім'ях, шляхи їх подолання; роль закладів освіти у забезпеченні батьками виховної функції сім'ї; профілактика, раннє виявлення і особливості догляду дітей з особливими потребами; ухилення від виконання батьками їх обов’язків, щодо виховання та навчання дітей, як один із факторів дитячої злочинності. Завершуючи зустріч голова РДА Ярослав Окрепкий наголосив, що тільки якісне надання соціальних послуг забезпечить дотримання та виконання стандартів надання соціальних послуг.

 

1 жовтня 2013 року заступник голови Золочівської РДА Роман Сухецький провів засідання комісії райдержадміністрації з питань захисту прав дитини. На засіданні розглянуто 9 питань, зокрема, щодо позбавлення батьківських прав, надання згоди на відчуження майна дітей, надання згоди на прийняття в дар житла малолітньою дитиною. А також, розгляд і затвердження індивідуальних планів дітей, що потрапили в складні життєві обставини та дітей сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування. По всіх питаннях прийнято відповідні рішення.

 

 

Профілактична робота із неповнолітніми, які засуджені до покарань без позбавлення волі

 

З метою попередження повторного вчинення правопорушень, формування продуктивної системи життєвих цінностей 24 вересня 2013 року Золочівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Золочівським РП Бродівського МВ КВІ УДПтСУ у Львівській області спільно з отцем М.Сукмановським було проведено профілактичний захід з неповнолітніми, які засуджені до покарань без позбавлення волі на тему “Як протистояти тиску однолітків“.

Під час заходу отець Михайло навів як негативні, так і позитивні приклади впливу однолітків із свого минулого. Отець відмітив важливу роль церкви у становленні підлітка як особистості. Фахівці із соціальної роботи РЦСССДМ Брояко А. І. та Пелех І. Ю. разом із юнаками обговорили розуміння всієї шкоди, якої завдає тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин несформованому організмові як на психічному, так і на фізичному рівні. А саме до ці шкідливі звички часто формуються під впливом кола спілкування.

Також у ході заходу були підняті питання про плани на майбутнє та самореалізацію у подальшому житті. Захід пройшов у невимушеній атмосфері, що вплинуло на позитивне сприймання піднятих питань та формування особистих установок для вирішення існуючих проблеми.

 

На виконання завдань Президента України та з метою забезпечення якісних умов життя родини, що складається з дітей-сиріт проведено:

1. 17 вересня 2013 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Михайло Бучковський спільно із начальником відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Оксаною Дужою, соціальним фахівцем ЦСССДМ Людмилою Голик здійснено обстеження житлового будинку сім'ї Василів, яка складається із п'яти дітей-сиріт.

Встановлено, що за результатами обстеження житловий будинок не придатний до проживання та потребує капітального ремонту.

2. 18 вересня 2013 року перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Михайло Бучковський провів нараду щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, які проживають у с. Підлипці Золочівського району. У нараді взяли участь заступник Золочівської райдержадміністрації Роман Сухецький, начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації Мар'яна Купин, начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ Оксана Дужа.

За підсумками наради дано відповідні доручення керівникам управлінь, відділів та інших структурних підрозділів РДА.

 

Проведення заходів, в рамках профілактичної акції "Якщо хочеш бути здоровим"

 

На виконання соціальних ініціатив Президента України "Діти – майбутнє України", в період з 09 по 13 вересня 2013 року в загальноосвітніх навчальних закладах району проходила профілактична акція "Якщо хочеш бути здоровим", організована Золочівським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та управлінням у справах освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Фахівцями із соціальної роботи ЦСССДМ з метою охоплення соціальними послугами широкого кола дітей різних категорій та проведення заходів щодо популяризації здорового способу життя, проводились групові профілактичні заходи, які включали вікторини, бесіди, обговорення, ігротеки, міні-лекції, анкетування, презентування, інше.

Впродовж тижня заходи відвідали перший заступник голови райдержадміністрації М.П.Бучковський, заступник голови райдержадміністрації Р.П.Сухецький, начальник відділу молоді та спорту управління у справах освіти, молоді та спорту райдержадміністрації О.М.Климук, начальник відділу ЗРЦСССДМ О.Р.Дужа.

Заходи організовані та проведені у школах району несли пізнавальну та розвиваючу мету, зорганізували школярів як старших, так і молодших класів. Загалом заходами було охоплено 24 шкіл, охоплено 521 дитину.

 

8 серпня 2013 року фахівці із соціальної роботи ЗРЦСССДМ провели ігротеку “Інтелектуальні забави” з вихованцями дитячого будинку “Рідний дім”. Заходом охоплено 17 осіб.

 

5 червня 2013 року спеціаліст та фахівці із соціальної роботи ЗРЦСССДМ взяли участь в акції ”Зрозумій! Допоможи! Підтримай!” присвячену Дню пам'яті людей, які померли від ВІЛ/СНІДу. Захід відбувся на базі Золочівського НВК ”Школа радості.” В ході акції зачитувались літературні композиції з тематики протидії ВІЛ/СНІДу, запалювались свічки в пам'ять про померлих від даної хвороби.

Протягом липня спеціалістом та фахівцями із соціальної роботи ЗРЦСССДМ здійснювалися виїзди у ДПЗВ ”Сокіл” для проведення профілактичних заходів з дітьми, що перебувають на відпочинку. Так, здійснено 6 виїздів, під час яких проведено 17 групових заходів (ігротеки, бесіди, тренінгові заняття, вікторини) з питань профілактики негативних явищ в дитячому середовищі, профілактики ВІЛ/СНІДу, правового виховання. Заходами охоплено 261 особа.

 

ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

29 травня 2013 року з метою відзначення Міжнародного дня захисту дітей спеціалістами ЗРЦСССДМ проведено:

- у дитячому будинку "Рідний дім" с. Сасів – вікторину "Безпечна поведінка – запорука здоров’я" та конкурс малюнку на асфальті "Мої мрії про відпочинок влітку". Заходами охоплено 26 осіб.

- з дітьми, які перебувають на обліку в КМСД – бесіду "Що ти знаєш про свої права?" Охоплено 6 осіб.

 

13 травня 2013 р. у Золочівському НВК “Школа радості” представником від Корпусу Миру США в Україні проведено тренінг з питань профілактики ВІЛ/СНІДу в дитячому та молодіжному середовищі. Учасниками тренінгу були вчителі біології та основ здоров’я шкіл району, спеціалісти районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, лікар кабінету Довіри Золочівської районної поліклініки.

Під час тренінгу розглядались питання щодо походження ВІЛ, стадій протікання захворювання, шляхів інфікування та засобів його попередження, протидії стигмі та дискримінації щодо людей, які живуть з ВІЛ.

 

ПРОФІЛАКТИКА ТЮТЮНОПАЛІННЯ СЕРЕД ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

З метою інформування населення про негативні наслідки тютюнопаління спеціалістом Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 21 травня 2013 року здійснено виступ по місцевому радіо на тему "Профілактика тютюнопаління серед дітей та молоді". Під час виступу надано інформацію про:

1) причини даного явища у дитячому та підлітковому середовищі;

2) що необхідно знати про речовини, які містяться в цигарці;

3) ризики тютюнопаління для здоров’я;

4) проблема пасивного куріння.

У дитячому будинку "Рідний дім" с. Сасів Золочівського району спеціалістами та фахівцем із соціальної роботи ЗРЦСССДМ проведено:

- бесіду з елементами тренінгу "Ризики залежностей", в ході якої розглядались питання: 1) що таке залежність; 2) етапи формування залежності; 3) ризики залежності для здоров'я та сім'ї; 4) шляхи попередження залежностей.

- профілактичну ігротеку;

- бесіду "Здоров'я – ресурс і результат благополуччя" з випускниками дитячого будинку.

Заходами охоплено 29 осіб та надано 27 індивідуальних соціальних послуг.

 

На виконання завдань і соціальних ініціатив Президента України щодо створення умов для сімейного виховання та творчого розвитку кожної дитини та з нагоди відзначення Дня захисту дітей у дитячому будинку сімейного типу 28 травня 2013 року відбулась зустріч студентів Українського Католицького університету (м. Львів) з заступником голови райдержадміністрації Романом Сухецьким та начальником відділу ЗРЦСССДМ Оксаною Дужою.

В ході зустрічі Оксана Дужа висвітлила питання щодо здійснення соціального супроводження дитячого будинку сімейного типу, особливостей роботи, ефективності функціонування, а також злагодженої співпраці з мамою вихователькою с. Мартиною, яка забезпечила належні умови для проживання виховання, розвитку та навчання 9 дітей-вихованців.

Романом Сухецьким доведено інформацію про заплановане створення нового дитячого будинку сімейного типу у м. Золочів, роботу по реалізації даного проекту, діяльність благодійного фонду "Допоможімо дітям" та пошук спонсорської допомоги.

 

З метою привернення уваги населення до проблеми підліткової злочинності спеціалістом Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 30 травня 2012 року здійснено виступ по місцевому радіо на тему "Протиправна поведінка дітей та підлітків". Під час виступу надано інформацію про:

1) причини даного явища у дитячому та підлітковому середовищі;

2) характерні риси підлітків-правопорушників;

3) значення рівня самоповаги та самооцінки для формування особистості дитини;

4) психологічну допомогу підліткам-правопорушникам.

 

 

Довідка

про діяльність фахівців із соціальної роботи ЗРЦССДМ

станом 01.04.2013р.

 

Відповідно до розпорядження голови Золочівської районної державної адміністрації від 26.10.2012 р. № 574 "Про введення посад фахівців із соціальної роботи" з листопада 2012 року до роботи приступили 35 фахівців із соціальної роботи Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. З них 7 фахівців працюють на території м.Золочів, 1 фахівець - на території м.Глиняни та відповідно 27 фахівців працюють по територіях селищної та сільських рад.

Загалом за звітній період фахівцями із соціальної роботи здійснено 1728 соціальних інспектувань сімей, виявлено 47 нових сімей, які потрапили у складні життєві обставини,  проведено 13 засідань комісії для здійснення координації між суб’єктами соціальної роботи із сім'ями, які опинилися в СЖО за рішенням якої взято під соціальний супровід  93 сім’ї.

Станом на 01.04.2013р. у банку даних сімей, що потрапили у складні життєві обставини перебуває 115 сімей,  в яких виховується 260 дітей.  Завершено роботу та знято з позитивним результатом 8 сімей, які на даний час перебувають під соціальним патронажем та в подальшому будуть виведені з банку даних, за умови відсутності ризику потрапляння у складні життєві обставини повторно.

 

 Інформаційно-аналітична довідка про діяльність Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у 2012 році.

 

11 квітня 2013 року. Золочівським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, спільно з відділом молоді та спорту управління з питань освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, організовано тренінг на тему "Основи роботи з членами сім’ї, де чиниться насильство", який був проведений тренером-представником Центру "Жіночі перспективи", в рамках реалізації проекту "Покращення захисту жінок та дітей через розробку та впровадження корекційних програм для кривдників". У заході взяла участь головний спеціаліст центру СССДМ Реплянська Л.М. До заходу залучені фахівці соціальної роботи, представники ССД, КМСД ССД.

 

Директором центру СССДМ Маркевич Н.О. взято участь у засіданні круглого столу, який був організований в рамках проекту "Спільними зусиллями вади та громади проти торгівлі людьми", спільно з відділом молоді та спорту управління з питань освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Метою заходу було сприяти покращенню якості надання послуг населенню з протидії торгівлі людьми. На захід були запрошені представники органів місцевого самоврядування, закладів профтехосвіти, міграційної служби, центру зайнятості, фахівці соціальної роботи, інші.

 

Директор центру СССДМ Маркевич Н.О. взяла участь у засіданні громадської ради при райдержадміністрації та виступила з доповіддю "Про здійснення соціальної роботи  фахівцями із соціальної роботи РЦСССДМ".

 

4 квітня 2013 року, з метою інформування населення про можливі негативні наслідки таких небезпечних явищ, як наркоманія та алкоголізм, спеціалістом Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виступ по місцевому радіо на тему: "Профілактика краще ніж лікування". Під час виступу надано інформацію про:

1)     найпоширеніші шляхи вживання наркотичних речовин серед дітей;

2)     що необхідно знати батькам з питань підліткової наркоманії;

3)     ранні ознаки вживання наркотичних речовин у дитини;

4)     що робити, якщо батьки підозрюють, що дитина вживає наркотики.

 

 4 квітня 2013 року відбулася зустріч кандидатів у батьки-вихователі ДБСТ із головою Золочівської райдержадміністрації Ярославом Окрепким, заступником голови райдержадміністрації Романом Сухецьким, начальником відділу соціальної роботи ЗРЦСССДМ Оксаною Дужою з питань створення ДБСТ, функціонування, влаштування у сімейні форми виховання дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

 

1 квітня 2013 року з метою забезпечення дітей-сиріт та осіб з їх числа житлом та належними умовами проживання проведено виїзну нараду у Підлипецькій сільській раді за участю заступника голови райдержадміністрації Романа Сухецького, начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Наталії Малиновської, начальника відділу соціальної роботи ЗРЦСССДМ Оксани Дужої, головного спеціаліста відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Віктора Зарічного.

Під час наради розглянуто житлове питання дитини, позбавленої батьківського піклування Оксани Лісовської, дітей-сиріт та осіб з числа дітей-сиріт Василівих.

 

 

26 березня 2013 року проведено засідання районної координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.

На засіданні розглядалися питання:

- про зміни щодо функціонування районної координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань;

- профілактика у сфері ВІЛ-інфекції, наркоманії. Стан обізнаності дітей та молоді щодо шляхів поширення ВІЛ-інфекції;

- про профілактичну роботу із запобігання розповсюдження наркоманії, токсикоманії, алкоголізму серед неповнолітніх осіб та загального населення;

- про роботу амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Поляни щодо тестування на ВІЛ-інфекцію загального населення.

По піднятих питаннях прийнято відповідні рішення.

  

26 березня 2013 року на виконання спільного плану заходів ЗРЦСССДМ та Золочівського РП Бродівського МВ КВІ УДПтСУ у Львівській області щодо проведення роботи з дітьми та молоддю, які стоять на обліку у кримінально-виконавчій інспекції, на 2013 рік, проведено тренінг ”Профілактика соціально небезпечних захворювань: як захистити себе від туберкульозу”. Заходом охоплено 6 неповнолітніх, які засуджені до покарань без позбавлення волі.

22 березня 2013 року у Центрі дитячої та юнацької творчості відбулося засідання "круглого столу" на тему: "Розвиток громадянського суспільства у Золочівському районі. Його вплив на молодіжну політику та формування сімейних цінностей". У засіданні взяли участь голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий, начальники управлінь, відділів та структурних підрозділів РДА, заступники директорів навчальних закладів району з виховної роботи, духовенство, представники громадських організацій, ЗМІ.

На засіданні одим з питань було обговорення результатів роботи Золочівського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і відділу молоді та спорту управління з питань освіти, молоді та спорту з громадськими організаціями району про що доповіла директор центру Наталія Маркевич.

Ярослав Окрепкий подякував усім присутнім членам громадських організацій за співпрацю.

Не менш важливими є яскраві і позитивні приклади допомоги хворим, інвалідам, дітям позбавленим батьківського піклування. Тільки завдяки громадським організаціям, жертводавцям і широкому руху волонтерів, організовано багато благодійних акцій, результатом яких став збір коштів для дітей хворих на цукровий діабет "Від серця до серця", збір коштів на завершення реконструкції частини будівлі під реабілітаційний центр у с. Білий Камінь, збір коштів для будівництва ДБСТ у Львівській області. В нашому районі теж в цьому році планується створення ще одного ДБСТ для 10 дітей-сиріт.

 

19 березня 2013 року взято участь у нараді, яку провів заступник голови Золочівської райдержадміністрації Роман Сухецький щодо проведення круглого столу "Розвиток громадського руху на Золочівщині".

За підсумками наради вирішено: 22 березня 2013 року у приміщенні Центру дитячої та юнацької творчості провести круглий стіл на тему: "Розвиток громадянського руху на Золочівщині", у який включити доповідь Н. Маркевич, щодо результатів роботи Золочівського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і відділу молоді та спорту управління з питань освіти, молоді та спорту з громадськими організаціями району.

 

1 березня 2013 року Проведено нараду з фахівцями із соціальної роботи з питань організації роботи на територіях міських, селищних та сільських рад району.

Розглянуто питання:

- роз’яснення нормативно-правової бази, щодо роботи з сім’ями, дітьми та молоддю;

- охоплення послугами осіб та сімей соцільно-незахищених категорій, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- виявлення сімей, які потребують соціальної допомоги;

- робота з сім’ями, які виховують дітей з статусом; захист прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

- популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 

 

1 березня 2013 року взято участь у загальношкільних батьківських зборах у Золочівській ЗОШ № 2. На збори, окрім батьків, було запрошено представників держустанов: директора Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, начальника служби у справах дітей Золочівської РДА, начальника відділу молоді та спорту відповідного управління Золочівської РДА, начальника реєстраційної служби Золочівського районного управління юстиції.

 

1 березня 2013 року взято участь у нараді у Золочівському професійному ліцеї. За підсумками наради складено План спільних заходів із учнями ЗПЛ, які вчинили правопорушення, або схильні до його вчинення. З учнями проведено бесіду «Міжособистісні конфлікти».

 

5 березня 2013 року голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий провів нараду з начальником Львівського обласного центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді Ярославом Бордіяном за участю Золочівського міського голови Ігоря Гриньківа з питання роботи соціальних працівників районного центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді. Також, спеціалістами Львівського обласного центру проведено навчання для фахівців з соціальної роботи з питань щодо соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, надано ряд методичних рекомендацій.

 

 1 березня 2013 року взято участь у засіданні комісії з питань захисту прав дитини, яку провів голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий. Розглядалося питання щодо відчуження житла, право користування яким належить малолітній дитині.

За підсумками засідання прийнято відповідне рішення.

 

 

На виконання доручення голови ОДА 20 лютого 2013 року голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий провів розширену нараду з питань захисту прав дітей. У нараді взяли участь заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань, керівники та представники служби у справах дітей, управління з питань освіти, молоді та спорту, охорони здоров’я, міліції, центру соціальних служб для дітей та молоді, фахівці соціальної роботи.

Голова райдержадміністрації поінформував присутніх про результати наради з питань захисту дітей у ЛОДА за участю Уповноваженого Президента з прав дитини Ю. Павленка. Відзначив важливість сімейного виховання дітей. Акцентував увагу присутніх на роботі з сім'ями, які потрапили в складні життєві обставини з метою виходу сімей з кризи та виховання дітей в сім'ях біологічних батьків. Зазначив важливість виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім'ях та розповів про роботу, що проводиться в районі для створення ще одного ДБСТ.

На нараді доповідала директор ЦСССДМ Наталія Маркевич. Голова райдержадміністрації звернув увагу соціальних фахівців на необхідність володіння законодавчою базою з питань соціального захисту сімей та дітей.

 

  

Відзначення дня соціальної справедливості

 

На виконання Указу Президента України про відзначення Дня соціальної справедливості 20 лютого 2013 року у приміщенні районного центру зайнятості відбулися заходи, в яких взяв участь заступник голови райдержадміністрації Роман Сухецький, який зокрема наголосив, що принцип соціальної справедливості є основним пріоритетом здійснення повноважень органами державної виконавчої влади.

У заходах взяли участь керівники установ, організацій – соціальних партнерів, начальник відділу молоді та спорту управління з питань освіти, молоді та спорту РДА Ольга Климук, начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ Оксана Дужа, начальник відділу кримінальної міліції у справах неповнолітніх РВ ГУ МВСУ у Львівській області Оксана Березіна, начальник служби у справах дітей РДА Наталія Малиновська. Для соціальних партнерів проведено день відкритих дверей. Проведено семінар з підприємницької діяльності "Через агробізнес – до продуктивної зайнятості", тренінги "Адаптація людей з особливими потребами на робочому місці", "Пошук ідей для започаткування власного бізнесу".

 

 20 лютого 2013 року  здійснено виїзд до для вихованців дитячого будинку "Рідний дім" с. Сасів, спільно з спеціалістами районного центру зайнятості та проведено профорієнтаційний урок "Моя майбутня професія".

  

15 лютого 2013 року проведено семінар для фахівців з соціальної роботи «Сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». Мета: популяризація серед населення альтернативних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Розглянуто питання:

- ознайомлення фахівців з Законом України «Про забезпечення організацій-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»;

- інформування про порядок створення та функціонування прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу.

- робота з особами, які зацікавились сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; скерування їх у районний ЦСССДМ.

У семінарі взяли участь 33 фахівці з соціальної роботи

  

18 січня 2013 року голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий разом із заступником голови Романом Сухецьким, начальником управління з питань освіти, молоді та спорту Іваном Божаківським, начальником відділу соціальної роботи ЗРЦСССДМ Оксаною Дужою відвідали вихованців Золочівського дитячого будинку сімейного типу. Голова райдержадміністрації привітав дітей та їх вихователів із Щедрим вечором і разом із заступником голови вручили солодкі подарунки.

Заходи до Дня святого Миколая

 

19 грудня 2012 року, з нагоди Дня святого Миколая, перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації Михайло Бучковський, начальник відділу соціальної роботи ЗРЦСССД Оксана Дужа, начальник відділу у справах захисту прав громадян як споживачів районної ради Ярослав Мудрий вручили сорочки-вишиванки та солодощі дітям-сиротам у прийомних сім'ях (с. Срутин та с. Скварява). Благодійником Андрієм Починком вручено кошти для покращення матеріального становища даних сімей.

Цього ж дня, заступник голови райдержадміністрації Роман Сухецький заступник голови Золочівської районної ради Андрій Леськів, начальник відділу соціальної роботи ЗРЦСССД Оксана Дужа вручили сорочки-вишиванки та солодощі дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування у дитячому будинку сімейного типу, районному дитячому будинку "Рідний дім" (с. Сасів). А також, дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування передано подарунки організовані "Мальтійською службою допомоги". .

 

13 грудня 2012 року на підприємстві "Фанел" відбулася урочиста передача сорочок-вишиванок для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування району першому заступнику голови Золочівської райдержадміністрації Михайлу Бучковському та начальнику відділу соціальної роботи ЗРЦСССД Оксані Дужій. Даний захід відбувався за присутності ЗМІ та транслюватиметься о 18.00 та 20.30 год. 13 грудня 2012 року по Львівському телебаченні (12 канал).

Також, громадська організація "Мальтійська служба допомоги" організувала та передала подарунки для дітей прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу.

 

На Золочівщині перевірили ефективність здійснення соціального супроводження прийомних сімей

 

15-16 листопада 2012 року управління соціальних служб Департаменту сім’ї та дітей Міністерства соціальної політики провело моніторинговий візит щодо ефективності здійснення соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу у Львівській області.

В рамках проведення перевірки було здійснено візити працівника відділу впровадження технологій соціальної роботи управління соціальних служб Департаменту сім’ї та дітей спільно з керівництвом Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у прийомні сім’ї та ДБСТ Львівської області, які функціонують у Кам’янка-Бузькому та Золочівському районах.

 

Заходи до Всесвітнього дня захисту дітей

 

1 червня 2012 року проведено ряд заходів до Всесвітнього дня захисту дітей.

 

На подвір'ї Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 пройшов захід з нагоди Дня захисту дітей "Щасливе дитинство". Учасниками заходу були учні Золочівських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст. №1 та №3. З привітальним словом до учнів звернулися начальник служби у справах дітей Золочівської райдержадміністрації Наталія Малиновська та спеціаліст Золочівського РЦСССДМ Ольга Сагата. В програмі заходу - святковий концерт, інтелектуальні та спортивні ігри, тематичний малюнок на асфальті. Завершилося свято дискотекою на подвір'ї школи.

 

В районному Народному домі ім. І. Білозіра відбувся святковий концерт до Всесвітнього дня захисту дітей, який розпочався привітанням голови Золочівської райдержадміністрації Ярославом Окрепким наймолодших громадян району, їх батьків та усіх присутніх. У концерті взяли участь дитячі танцювальні та співочі колективи. Виступи дітей щиро радували присутніх. Вела концерт Катерина Тихонова.

Підведено підсумки районного конкурсу присвяченого Дню захисту дітей, який тривав до 30 травня 2012 року за номінаціями: малюнок на тему: "Охорона праці очима дітей", фото на тему: "Моя щаслива сім’я", плакати: "Молодь обирає здоров’я", вірш на тему: "Дитинство моє", дитячі вироби з прикладного мистецтва, ессе на тему: "Я дивлюсь в своє майбутнє…", аплікація – колективні роботи дитячих садків.

Заступником голови Золочівської РДА Р. Сухецьким оголошено переможців районного конкурсу. Головою Золочівської РДА Я. Окрепким, головою районної ради В. Недзельським та спонсорами заходу директором автошколи ТСОУ П. Бутином, начальником відділення ВД ФСНВ у Золочівському районі В. Ковбасою вручено грамоти та подарунки переможцям конкурсу, а також подяки найактивнішим учасникам.

Головою Золочівської РДА Ярославом Окрепким та найактивнішими волонтерами громадської організації "Бужани", відбулась передача медичного апарату "Біомед" для відсмоктування слизу у новонароджених та дітей, головному лікарю Золочівської ЦРЛ В. Бойку та районному педіатру М. Горшинському для дитячої лікарні. Благодійну акцію по збору коштів організували волонтери громадської організації "Бужани".

Статистичні дані

 • Статистичні дані станом на 01.10.2011р.

 • Загальна кількість клієнтів – 213

 • Особи, які постраждали від насильства, жорсткого поводження або реальної загрози їх вчинення – 21

 • Особи, які мають проблеми інвалідності – 4

 • Особи, у яких існує проблема залежностей (вживачі психоактивних речовин, в т.ч. споживачі ін'єкційних наркотиків – 2

 • Особи, засуджені до покарань не пов'язаних з позбавлення волі – 36

 • Особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування від 18 до 23 років – 2

 • Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування з числа випускників інтернатних закладів від 15 до 18 років – 2

 • Бездоглядні діти – 5

 • Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування під опікою, піклуванням – 4

 • Опікуни, піклувальники – 11

 • Кількість інспектованих сімей – 61

 • Кількість сімей, які перебувають під соціальним супроводом – 19, в них дітей – 37

 • Кількість осіб, які перебувають під соціальним супроводом - 9

 • Кількість групових заходів - 54

 • Кількість учасників групових заходів - 1369

 • Кількість індивідуальних послуг - 2214

 • Загальна кількість послуг - 3583

 • Кількість прийомних сімей та ДБСТ - 2

 • Інфомаційно-просвітницькі акції - 3

Профілактика насилля в сім’ї

- 04.10.2011 р. з нагоди Дня усиновлення Золочівським коледжем спільно з СуСД організовано розширене засідання клубу "Феміда" на якому студенти висвітлювали нормативну базу щодо захисту дітей, начальник СуСД дала відповіді на запитання щодо реалізації норм законодавства в конкретних ситуаціях.

21 жовтня 2011 року організовано засідання круглого столу з питань попередження насильства в сім’ї. В ході якого розглядалось питання виконання спільного наказу управління у справах сім’ї та молоді ЛОДА, служби у справах дітей ЛОДА, управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області та Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від 24.11.2009 року № 83/89/850/71 "Про затвердження Інструкції щодо порядку взаємодії управлінь (відділів) у справах сім’ї, молоді та спорту, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відповідних підрозділів органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї".

Участь у "Літній школі - 2011" директора ЗРЦСССДМ Н.Маркевич

З метою підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів Львівським ОЦСССДМ 25-30 липня 2011 року у Турківському районі с.Явора проходила "Літня школа". В рамках якої проведено тренінги для батьків та творчі майстерні для дітей. Відповідно до нормативних документів підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів відбувається раз у два роки. Тут батьки підвищують рівень своїх знань та вмінь, діляться досвідом між собою та просто відпочивають разом зі своїми вихованцями.

Робота з волонтерами

При ЗРЦСССДМ функціонує "Школа волонтерів". Діти та молодь, які пройшли навчання залучаються до підготовки та проведення заходів організованих ЗРЦСССДМ, сектором у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації.

Літні ігротеки "Літо для дитини"

Впродовж усього літнього періоду у дитячому позаміському закладі відпочинку "Сокіл" та районному дитячому будинку "Рідний дім" проводились профілактичні ігротеки, тренінги бесіди, конкурси.

Соціальний супровід випускників районного дитячого будинку "Рідний дім"

За півроку до закінчення навчального закладу з випускниками районного дитячого будинку "Рідний дім" проводиться робота по підготовці їх до самостійного життя, продовження навчання та правової культури особистості.

Здійснення соціальної роботи у ДБСТ та прийомній сім’ї

Спеціалістом Центру здійснюється соціальне супроводження дитячого будинку сімейного типу та прийомної сім’ї. В ході супроводження проводиться робота з дітьми та батьками, надається ряд соціальних послуг для ефективного їх функціонування. З вітаннями та дарунками напередодні Великодніх свят до дітей завітали керівники району.

Профілактичний пробіг по місту "Біжимо заради життя"

У травні 2011 року у міському парку відпочинку відбувся профілактичний пробіг “Біжимо заради життя!”. Учні ЗОШ №1, №4 м. Золочів, Золочівського НВК “Школа радості”, діти з прийомної сім’ї пробігли алеями парку, щоб привернути увагу громадськості до кризової ситуації щодо захворюваності на ВІЛ/СНІД та пропагувати здоровий спосіб життя.

Заходи з нагоди відзначення Міжнародного дня сім'ї та Дня матері.

У Районному Народному домі спільно з сектором у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації та відділом культури райдержадміністрації організовано свято до Міжнародного дня сім’ї та Дня матері. Свято включало у себе концерт та конкурси для дітей та сімей в цілому. До участі у заходах залучено дітей з дитячого будинку сімейного типу та дітей пільгових категорій.

Профілактика ВІЛ-інфекції

10 та 11 лютого 2011 року для лідерів учнівського самоврядування шкіл м. Золочів проведено двохденний тренінг “Профілактика ВІЛ-інфекції в молодіжному середовищі”. Участь у заході взяло 25 учнів.

23-25 лютого 2011 року для вчителів шкіл Золочівського району проведено навчання для тренерів з профілактики ВІЛ-інфекції/СНДу. Учасниками навчань стали 17 вчителів.

Дані заходи проведені спільно з відділом освіти Золочівської РДА, за підтримки Золочівського районного центру зайнятості та завдяки наданому гранту Корпусу Миру США в Україні.

Учасники даних заходів ознайомились з основними біологічними аспектами поширення ВІЛ, шляхами передачі ВІЛ-інфекції, видами профілактики, призначенням антиретровірусної терапії, методами формування толерантного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ.

 Адреса: м. Золочів, вул. В. Чорновола, 3, каб. 316; тел. (03-265) 4-24-55;
е-mail: zrcssdm@ukr.net

 

Земельні ділянки | Інвестиційні пропозиції | На початок | На головну сторінку