Офіційний веб-сайт Золочівської райдержадміністрації Львівської області
Герб України
Герб України 

Золочівська районна державна адміністрація
Львівської області

веб-ресурси:

Золочівська райдержадміністрація
Харківської області

Інвестиційний портал Львівщини

Проект розвитку Львівщини

Законодавство України

База знань Wolfram|Alpha

Золочівська МДФІ повідомляє

Золочівське відділення Буської ОДПІ  повідомляє

Інформація управління ПФУ в Золочівському районі

Районне управління юстиції повідомляє

Відділ статистики інформує

Районний центр зайнятості інформує

Золочівський районний Народний дім ім. І.Білозіра

Золочівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг

Територіальна державна інспекція з питань праці у Львівській області

Закон України
від 19.10.2010 р.
№2608-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ..." >>
__________________

"100 кращих товарів України"

Виставки, ярмарки, конкурси - 2015

Календар виставок (ярмарків), які проводитимуться в Республіці Білорусь у 2015 році _________________

Гранти Президента України для обдарованої молоді
_________________

До уваги виборців!

 

Довідково:


Погода у Золочеві


Новини в Україні
та світі

 Утилізація відпрацьованих люмінесцентних ламп
 

скорость интернета

Туристичний маршрут “У Маркіянів край”

Туристична карта Золочівщини

1. м. Золочів, музей-заповідник «Золочівський замок»; сакральні споруди – храм Воскресіння Господнього (XVI ст.); костел Успіння Пресвятої Богородиці (XVIII ст.); храм Святого Миколая (XVI ст.); храм Вознесіння Господнього (XVII ст.)

2. м. Глиняни, пам'ятники сакрального мистецтва та духовної культури

3. с. Підлисся, музей-садиба відомого поета, священика Маркіяна Шашкевича

4. с. Гавареччина, криївка-музей вояків УПА, виробництво чорної глиняної кераміки

5. Початок р. Західний Буг

6. Залишки Поморянського замку

 

 

Zolochiv tourist map 

1. The town of Zolochiv, “Zolochiv Castle” memorial estate; sacral buildings – the temple of Christ’s Resurrection (16th century); Assumption of Holy Virgin cathedral (18th century); St. Nicholas church (16th century); the Ascension of Our Lord Jesus Christ temple (17th century).

2. The town of Glyniany, memorials of sacred art and spiritual culture.

3. The village of Pidlyssia, the estate-museum of a well-known poet, Markian Shashkevych, the priest.

4. The village of Gavarechyna, museum - the hideout of warriors of the Ukrainian Insurrectional Army, the production of black clay ceramics.

5. Streamhead of West Bug River

6. The remains of Pomoriany Castle

 

 

Туристичний маршрут “У Маркіянів край”

Маршрут: автобусний, велосипедний

Тематика: історико-краєзнавчий

Протяжність від м. Золочева 30 км

Туристичний маршрут із Золочева пролягає через с. Хильчиці, Почапи, неподалік с. Жуличі, через с. Білий Камінь…

Білий Камінь

Село,колишнє містечко, батьківщина художника Івана Рутковича та місце народження майбутнього короля Польщі Михайла Корибута Вишневецького. В польські часи тут було збудовано величний Білокам’янецький замок, поруч з яким закладено один з найкращих на той час у Європі парк зі ставками.

Замок залишив по собі фото, описи і ледь помітну ностальгію мешканців села… Звів твердиню на узвишші на схід від містечка, на правому березі Західного Бугу, у 1611 р. князь Юрій Вишневецький. Довжина замку була 58 м, ширина - 54 м, майже квадратовий. В кутах стояли восьмигранні вежі. В 1649 р., по дорозі до обложеного Збаража, в замку гостював польський король Ян Казимір. Монарх був не першим і не останнім: в 1667 р. в Білому Камені стояв табором Ян Собеський, ще не король, але в майбутньому - ще й який. Форпост кілька разів брали татари та турки. Розбирати замок почали ще в ХІХ ст., напів-руїна ще й пережила пожежу. Станом на 1920-ті роки від замку залишалися фрагменти зовнішніх мурів на південному і західному боках, восьмибічна брама, сліди валів і в'їзна брама з коринфськими колонами. Плюс дуже гарний вид на околиці. З опису замку в Білому Камені від відомого мандрівника XVII ст. Ульріха фон Вердума: "Замок, збудований з білого каменю італійським способом з вежами по боках, оточений вежами і озером". В повоєнний період залишки замку розібрано, в кінці ХХ ст. збудовано футбольне поле. Збереглися декілька старих лип, що росли по периметру замку.

В радянський час село було зразковим і зустрічало делегації зі всього соціалістичного табору, від тих часів тут залишився гігантський комплекс центральних будівель села. Шанувальників старовини зацікавлять Успенський костел (1613р.) та затишний шкільний краєзнавчий музей.

Підлисся

Мальовниче село, батьківщина відомого українського поета, Будителя Галичини,священика Маркіяна Шашкевича (1811-1843 рр.). В Підлиссі можна відвідати надзвичайно затишний музей-садибу М.Шашкевича і перлину дерев'яного будівництва церкву Преображення Господнього (1735р.).

Біла Гора

Маркіян Шашкевич писав про цю гору: “Підлисецька горо біла! Як тебе не бачу, так ми тяжко, так ми сумно, що трохи не плачу”. Тому туристам варто здійснити пішохідний перехід на гору та оглянути пам’ятник і навколишню панораму, надзвичайно вражаючу і незабутню.

Особливої уваги заслуговує величний металевий хрест на кам’яному постаменті загальною висотою 25м, який встановлено на горі в 1911 році на честь 100-річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича. Після встановлення на Білій Горі пам’ятного хреста, активісти українського відродження періодично там організовували велелюдні Маркіянові свята. Навіть за часів німецької окупації, 14 вересня 1941 року, відбулися урочистості із вшанування отця Маркіяна на Білій Горі. Ці святкування були чи не наймасовішими – близько 40 тисяч людей взяли участь в урочистостях. Значну частину з них згодом німці ув’язнили в концтабори. В радянські часи такі заходи були заборонені. З 1989 року і по сьогоднішній час щороку, у першу неділю серпня, тут відбуваються багатолюдні Архієрейські Божественні Літургії та літературно-мистецькі свята.

Також поруч з хрестом знаходиться могила стрільців Української Галицької Армії.

Сьогодні Біла гора – комплексна пам'ятка природи місцевого значення. Завдяки своєму географічному положенню та своєрідній історії формування ландшафту, які об’єднують цінні природні комплекси, тут сформувався своєрідний рослинний покрив. На вершині та схилах гори зростає близько 80-ти видів рослин, що підлягають охороні та занесені в Червону книгу.

Мандрівників на Білій Горі приваблюють, як і колись Маркіяна, прекрасні краєвиди, які є гармонійним поєднанням блакитної небесної далечі із смарагдовими лісовими ландшафтами та колоритним розмаїттям квітів і трав.

Гавареччина

Село гончарів, відомий центр чорнодимленої гаварецької кераміки. Розкинулось у мальовничій місцевості посеред лісу за 4 км від Білого Каменя. Тут можна навчитися працювати на гончарному крузі, купити керамічні вироби у місцевих майстрів, оглянути незвичайну криницю, відвідати криївку-музей під відкритим небом.

Унікальне розташування села, золотої провінції Галичини, могло б слугувати центром сільського зеленого туризму. Любителі активного відпочинку,поселившись тут на тиждень – другий, мали б змогу пішою ходою, в гармонії з природою, побувати в Олеському замку, Підгорецькому замку, на Підлисецькій горі Білій,у музеї-садибі Маркіяна Шашкевича, на Святій горі, у Білому Камені, на р.Західний Буг, у селах Ушня, Черемошня…

А ще… назбирати грибів, поласувати суницею,малиною,ожиною, досхочу намилуватися неповторними краєвидами,познайомитись із флорою і фауною навколишніх лісів.

Криниця (побудована 1922 року, глибина — 54 метри)

Свята гора

Ця гора лежить на початку Подільської височини поміж мальовничими селами Черемошня, Гавареччина та Ушня. Саме тут 6 вересня 1948р. з’явилася Матір Божа трьом дівчатам і юнаку. На місці з’яви Богородиці забило цілюще джерело, а поруч на камені з’явився слід від стопи Матері Божою. Згодом тут побудовано капличку, недавно сюди перевезено дерев’яну церкву з Карпат, споруджено будівлі Святогірського чоловічого монастиря. Чудова природа, цілюща вода та щира молитва після відвідин цього місця допоможуть Вам відновити сили та дадуть душевний спокій.

Добратися до цікавих туристичних об'єктів району можна автобусним або залізничним сполученням:

 • Автостанції району:
 • Розклад руху електропоїздів по ст. Злочів
 • Заклади ресторанного господарства для забезпечення харчуванням гостей та туристичних груп, які завітали на Золочівщину:
  • Кафе "Лаванда", м. Золочів, вул. Вокзальна, 2 (62 п.м.), тел. (03-265) 4-32-70
  • Кафе "Робін-Гуд", ФОП Терлецький Л.М. с.Єлиховичі, Золочівського р-ну (80 п.м.)
  • Бар "Едельвейс", ФОП Кудерявець П.С., с.Єлиховичі, Золочівського р-ну (30 п.м.),
   тел. (03-265) 55-393
  • Кафе "Престиж", ФОП Купин С.І., м. Золочів, пл. Базарна, 5 (45 п.м.), тел. (03-265) 4-64-60
  • Кафе-бар "У Тараса", м. Золочів, вул. Шевченка, 2 (90 п.м.), тел. (03-265) 7-05-45
  • Кафе-бар "Равелін", м. Золочів, вул. Тернопільська, 5 (63 п.м.), тел. (03-265) 7-10-78
  • Кафе-бар "Романтик", м. Золочів, вул. Базарна, 5б, (100 п.м.)
  • Бар "Юнікс", м. Золочів, вул. Труша, 2а (50 п.м.), тел. (03-265) 7-01-33
 • Заклади розміщення гостей та туристичних груп, які завітали на Золочівщину:
  • Готель "Україна", м. Золочів, вул. Валова, 4, тел. (03-265) 4-41-42
  • Готельно-ресторанний комплекс "Золота підкова", м. Золочів, вул. Тернопільська, 78, тел.
   067-681-89-98
  • Мотель "Закуток", м. Золочів, вул. Вокзальна, 28"а", тел. 067-750-17-00

На початок | На головну сторінку

Наша адреса: 80700, вул. В.Чорновола, 3, м. Золочів Львівської області

E-mail: zolochiv_rda@ukr.net